Yangın Temizliği

İlk adımda deforme olmuş eşyalar ve kaba pislikler ve çöpler mekândan uzaklaştırma işlemleri

Kapsamında duvar silme işlemleri

Halı yıkama

Koltuk yıkama

Mobilya temizliği

Zemin temizliği

Cam temizliği

Temizlik yapılırken genellikle yangın islerinin sirayet ettiği tavandan tabana doğru bir sıralama yapılarak is ve kurumların kabası alınır. Bu işlemden sonra boya badana ustası çalışmalarını yapar.

Koltuk ve halıların dezenfekte edilmesi işlemi mutlaka anti bakteriyel kimyasallarla yapılma işlemleri

Perde, battaniye, yastık ve yorgan gibi ultra hijyen gerektiren ev eşyalarının yıkama işlemleri

Dekore edilecek alanlar tespit edilip; tesisatçı, parkeci, alçı pan ustası, fayans ustaları ile son rötuşlar yapılır

 

Yangın sonrası temizlik talebinizi belirtirken detayları iletmeniz sizlerin ve bizlerin işini kolaylaştıracaktır.Uzman ekibimiz ekipman ve malzeme sizin belirttiğiniz temizlik gereksimine göre getirmektedir.

 

YANGIN SONRASI TEMİZLİK

Her iş, profesyonel bir anlayışla, severek ve isteyerek yapıldığında ham alıcısını hem de satıcısını memnun eder. Kaliteden taviz vermeyen kurumsal firmalar bir de bunu güncel teknolojik gelişmeler doğrultusunda doğru malzeme ve ekipmanla birleştirirse sonuç daha iyi olur. Müşteri odaklı yaklaşım ve personel niteliği, memnuniyeti ve tatmini arttıran diğer önemli kriterlerdir. Müşterilerine daha iyi hizmet vermek isteyen firmaların önemli bir sorunu vardır: Temizlik… İşletmelerin hem imajlarını düzelten hem de daha iyi çalışma koşulları sayesinde personelin motivasyonunu arttıran önemli bir faktördür. Kısacası, temizlik için harcanan az bir maliyet, sizlere büyük kazançlar olarak geri dönecektir. İstanbul’un her yerinde profesyonel temizlik hizmetleri veren Tulu Temizlik ile bu dediklerimizi hayata geçirebilirsiniz. Yangın sonrası temizlik de dahil olmak üzere tüm profesyonel temizlik taleplerinizde yanınızda olduğumuzu bilmenizi isteriz.

Profesyonel Temizlikte 1 Numara: Tulu Temizlik

Tulu Temizlik olarak bu alanda, yılların getirdiği tecrübeyi, nitelikli personel ve son teknoloji makinelerle birleştirdik. Yöneticilerimizin konuya hakimiyeti ve çevre sağlığına olan duyarlılıkları sayesinde, sağlığa zararlı kimyasal ürün kullanmamaya gayret ediyoruz. Hoş kokulu ve temizleme kapasitesi yüksek ürünlerle iş ve yaşam alanlarınızı pırıl pırıl yapıyor, hak ettiğiniz konforu sizlere sunuyoruz. En önemlisi de bulunduğunuz alanlara değer katıyor ve yaşam kalitenizin size yakışır şekilde artmasına katkı sunuyoruz. Çünkü biz profesyonel ve kurumsal bir anlayışla kurulmuş, sektörde 1 numaralı pozisyona geçmek isteyen müşteri odaklı bir temizlik firmasıyız.

Çalışmalarımızda, müşterilerimizin talep ve isteklerini çok önemsiyoruz. Keşif anından itibaren verdiğimiz sözleri harfiyen yerine getirmek için her türlü gayreti yerine getiriyoruz. İstanbul trafiğinden kaynaklanan sorunlar haricinde, söz verdiğimiz gün ve saatte, söz verdiğimiz yerde olmayı önemsiyoruz. İş prensiplerimizden taviz vermiyor, personelimizi de bu şekilde nitelikli kişiler arasından seçiyor ve sürekli eğitiyoruz. Son model ekipmanlarımız sayesinde ihtiyaç duyduğunuz tüm temizlik işlemlerini yerine getiriyoruz. Farklı bir temizlik felsefesi, farklı makine ve kimyasallar gerektiren yangın sonrası temizlik taleplerinizi de bizden yapabilirsiniz.

Yangından Sonra Temizlik Nasıl Yapılmalıdır?

Yangın, kimsenin başına gelmesi istenmeyen en kötü durumlardan biridir. Çok miktarda maddi kayba yol açması bir yana, ölümlü ya da yaralanmalı yangınlar çok daha üzücü olmaktadır. Böyle bir afet ile karşılaşmak istemesek de hayatın gerçeklerinden biri olan yangın sonrası temizlik önemli bir ihtiyaç haline gelmektedir. Böyle zor zamanlarda bir de iş bilmeyen ve profesyonel olmayan kişiler tarafından yapılacak yangından sonra temizlik, sizleri daha fazla müşküle sokabilir. O nedenle önceliğiniz kurumsal ve profesyonel bir temizlik firması seçmeniz ve alanda ön bir keşif yaptırmanız olacaktır.

Yapılan keşif sonrasında, yangın sonrası temizlik profesyonel personelle birlikte başlatılmalıdır. İlk önce tüm ortam çok hassas bir şekilde havalandırmalı, içeride çalışacak personelin zarar görmesinin önüne geçilecek tedbirler alınmalıdır. Bu tedbirler arasında maske ve koruyucu eldivenlerin olması önem arz etmektedir. Özellikle kaba malzemeler toparlanmalı, temizlenebilecek tüm malzemeler tekrar kullanılmak üzere tasnif edilmelidir. Koltuk ve halı gibi malzemeler kullanılabilir durumda ise yerinde halı ve koltuk yıkama yapılabilecektir. Bu sayede çok daha hızlı ve hijyenik bir sonuca ulaşılabilecektir. Yangın sonrası temizlik işlemlerinin bu aşamasında ise silme ve temizleme işlemleri devreye girmelidir.

Yangın Sonrası Temizlik Püf Noktaları

Yangından sonra temizlik yapılırken silme ve temizleme adımına çok dikkat edilmeli, tüm alanların köşe bucak temizlenmesi sağlanmalıdır. Gözden kaçan her bir ayrıntı, önemli bir problem sahası teşkil edecek, gözde ve gönüllerde hoş olmayan intibalar oluşturacaktır. Bu konuda hassasiyet gösterilmemesi günler sonra koku ve bakteri oluşumuna neden olabilecek, buda sağlığa zarar verebilecektir. Bu nedenlerle yangın sonrası temizlik hassasiyet ve özveriyle yapılması gereken, insan sağlığına direkt sonuçları olan işlemlerdendir.

Yangın sonrası temizlik esnasında kullanılan malzeme kalitesi de çok önemlidir. Su bazlı insan sağlığına zarar verecek temizlik malzemesi kullanılması, ilk başta ucuz olsa da sonraki zamanlarda istenmeyen sürprizlere neden olabilir. Bu nedenle anti bakteriyel özelliklere sahip, çevreye ve canlılara zarar vermeyen temizlik malzemeleri ile buhar teknolojileri kullanılmalıdır. Daha pahalı gibi görünse de bu şekilde yapılan yangından sonra temizlik işlerinin çok daha kullanışlı olduğu görülecektir. Bununla birlikte daha uzun süreli hoş bir temizlik kokusunun yayılması mekân sahiplerinin yüzlerini güldürecektir.

Profesyonel bir temizlik şirketinden destek alıp, işi sonunda memnun kalmak ve yüzünüzün gülmesi hepinizin hakkıdır. Bu nedenle de yangın sonrası temizlik talebinizi, rüştünü ispat etmiş, ehil firmalara yapmanız çok önemlidir. Tulu Temizlik olarak yılların getirdiği tecrübe ve bilgi birikimiyle temizlik ihtiyaçlarınızda yanınızda olacağız. Kalitenin asla tesadüf olamayacağını bilen bir firma olarak personel ve malzeme niteliğinden taviz vermiyoruz. Çalışma felsefemizi kalite olarak belirliyor ve bu doğrultuda gayretlerimizi arttırarak sürdürüyoruz. Gün geçtikçe mutlu müşterilerimizin ve olumlu referanslarımızın sayısının arttığını görüyoruz. Bu da bizim doğru yolda olduğumuzun en önemli kanıtlarındandır. Siz de arayın, kalitemizin farkına varın…