Tadilat Sonrası Temizliği

Tadilat sonrası temizlik

Camların ve doğramaların temizliği camlardaki ve doğramalarda ki boya, alçı, harç kalıntıların temizlenmesi

Sert zemin ve oda lamine zeminlerin temizliği tüm harç, boya, alçıların temizliği, süpürülüp, silinmesi

Oda kapıları, sokak kapısının temizlenmesi

Süpürgeliklerin temizlenmesi

Banyo – wc temizliği tüm duvar fayansların temizliği, duşakabin, küvet temizliği, banyo dolabı içli ve dışlı temizliği, lavabo, tuvalet temizliği

Mutfak temizliği; dolapların, tezgahın detaylı temizliği, fırın, davlumbaz, evye temizliği

Balkon temizliği; katlanır cam balkon, korkuluk temizliği

Panjur temizliği

Duvarların tozun alınması

Tavan spot, aydınlatmaların temizliği

Elektrik aydınlatma anahtarların temizliği

Pencere denizlikleri, korkulukların temizliği

Diğer dolap, gömme dolapların detaylı temizliği

 

Tadilat sonrası temizlik talebinizi belirtirken detayları iletmeniz sizlerin ve bizlerin işini kolaylaştıracaktır.Uzman ekibimiz ekipman ve malzeme sizin belirttiğiniz temizlik gereksimine göre getirmektedir.

 

TADİLAT SONRASI TEMİZLİK

Tadilat Sonrası Temizlik/İnşaat Sonrası Temizlik/Tadilat ve İnşaat Sonrası Temizlik Nasıl Yapılır?/Tadilat ve İnşaat Sonrası Temizlik Hizmetinde ‘‘Tulu Temizlik’’

Ev, işyeri, ofis, vb. alanlarda zaman zaman belirli nedenlerden dolayı tadilat işlemleri yapılabilmektedir. Bu nedenler bazen zorunluluktan bazen de kişi isteklerine göre şekillenmektedir. Tadilat çeşitleri de bulunulan mekânın özelliklerine ve ihtiyaçlarına göre değişmektedir. Bir evin, bir binanın, bir ofisin, bir işyerinin yapısında ufak çaplı tadilatlar olabildiği gibi büyük çaplı tadilatlar da olabilmektedir. Tadilat büyüklüğü, süresi, detayı, kapsamı yine doğan zorunluluklar ve istekler doğrultusunda farklılaşmaktadır. Tadilat işleminin yapıldığı mekân ya da tadilat büyüklüğü temizlik ihtiyacının doğal bir şekilde ortaya çıkmasının önünde durmamaktadır. Tadilat sonrası temizlik bulunulan ortamda yaşamsal süreçlerin devam edebilmesi adına mutlaka yapılmalıdır. Büyük çaplı tadilatlarda birçok döküntü, toz, kir, boya, çöp ve benzeri istenmeyecek maddelerin tadilat yapılan yerlerde bulunması karşı konulamayan bir durumdur. Bu doğrultuda belirtilen maddeler üzerinde uzun süre temizlik yapılmazsa ya da kısa sürede müdahale edilmezse kalıcı kirlilikler meydana gelmektedir. Bu durum istenmeyecek görüntülerin ortaya çıkmasına neden olabilmektedir. Dolayısıyla tadilat uygulanan ortamın tadilat işleminin sona ermesinin ardından üzerinden çok zaman geçmeden temizliğinin detaylı bir şekilde ve en uygun malzemeler ile yapılması gerekmektedir. ‘‘Tulu Temizlik’’ firması tadilat uygulanan ortamların temizliğini profesyonel ve işinde uzman ekipler tarafından gerçekleştirmektedir. Temizlik hizmeti esnasında her bölgeye uygun ve kaliteli malzemeler kullanarak en yüksek verim alma işletmenin amaçlarından biridir.

Temizlik her insanın hayatını sağlıklı bir şekilde devam ettirebilmesi adına oldukça önemlidir. Bu nedenle kişinin yaşadığı veya zaman geçirdiği ortamında hijyenik olması, mikroplardan arınmış olması gerekmektedir. Tadilat sonrası temizlik ise günlük temizliğin dışında çok daha özenle üstünde durulması gereken bir durumdur. Çünkü yaşamsal faaliyetlerin gerçekleştirildiği ortam çok daha dış etkenler tarafından etkilenmiş ve çok daha insan sağlığını riske edecek durumdadır.

İnşaat Sonrası Temizlik

İnşaat sonrası temizlik tadilat işlemini de içine alarak daha kapsamlı bir şekilde ortaya çıkmaktadır. Tadilat bazı durumlarda tek bir bölge üzerinde yapılabilmektedir. Fakat inşaat durumu bulunulan mekânın tümünü kapsamaktadır. Baştan inşa edilen ortamlar ya da mevcut ortamın inşaat derecesinde işlem değişikliği göstermesi inşaat sonrası temizlik ihtiyacını beraberinde getirmektedir. İlgili ortamların inşaat sürecine girmesi ve bu sürecin sona ermesinden sonra geriye yaşanılabilecek bir ortam kalmamaktadır. Yoğun derecede inşaat kalıntıları, toz, kir, çöp ve benzeri birikintilerin temizlenerek ortamın bir düzene sokulması gerekmektedir. ‘‘Tulu Temizlik’’ tam da bu ihtiyaç doğrultusunda güvenli bir hizmet anlayışı ile müşterilerine yaşanabilecek temiz ortamlarda bırakmaktadır. İnşaat sonrası temizlik yoğun iş gücü gerektiren, zaman alan ve detaylı bir özen isteyen temizlik biçimidir. İnşaat sonrası profesyonel temizlik şirketiyle çalışmak bazı noktaların gözden kaçmamasını sağlayabilmektedir. Böylece yapılan temizlik sonrasında bilinen bir deyişle ‘‘dip-köşe temizlik’’ yapılacak ve rahatla günlük yaşamınıza devam edebileceksiniz. Her noktanın detaylı ve uygun temizlik kimyasallarıyla temizlenmesi sizlere daha sonra yapılacak bir iş bırakmayacaktır.

‘‘Tulu Temizlik’’ BRC Belgesine sahip bir kuruluştur. Bu belge ile temizlik konusunda uluslararası kaliteye sahip olmaktadır. Tadilat sonrası veya inşaat sonrası temizlik talebinde bulunmak isteyen müşteriler bu belgeyi göz önünde bulundurarak güvenle hizmet bekleyebilirler. Bu belgenin yanında bünyesinde işinde uzmanlaşmış çalışma arkadaşları ve kaliteli malzemeler barındıran işletme işini hakkıyla yapan bir firma özelliği taşımaktadır.

Tadilat ve İnşaat Sonrası Temizlik Nasıl Yapılır?

Tadilat ve inşaat sonrası temizlik özenle, hassasiyetle, yoğun iş gücü ile yapılması gereken bir hizmet türüdür. Bu doğrultuda dikkat edilmesi ve uygulanması geren birtakım aşamalar mevcuttur. Söz konusu aşamalar;

-Mutlaka tadilat ve inşaat sonrası ortaya çıkan çöplerin toplanması,

-Tadilat ve inşaat sonrasında kalan moloz atıkları, sıvalar gibi parçaların temizlenmesi,

-Onarım işlemlerinden sonra ardında kalan bantlar ve harçların temizlenmesi,

-İşlem yapılan mekânın tavanındaki fazlalıkların temizlenmesi,

-Tadilat ve inşaat süreçlerini geçiren ortamın zeminleri üzerinde kalan birikintilerin temizlenmesi,

-Bu süreçlerin ardından parke, fayans ve diğer yerlerin hijyenik olmayan kalıntılardan kurtulması,

-Daha sonra işlem gören yerlerde bulunan dolaplar, eşyalar ve benzeri yerlerin derinlemesine temizlenmesi,

-Eğer işlem gören ortamın tamamında tadilat ve inşaat yapıldıysa tüm ortamda bulunan yapılar, malzemeler ve eşyaların ayrıntısıyla temizlenmesi şeklindedir.

Yukarıda belirtilen durumlar tadilat ve inşaat sonrası temizlik sürecinden sonra kesinlikle uygulanması gereken adımlardır. Bu adımların dışında ortamda bulunan ve geriye kalan tüm eşyalar sırasıyla temizlenmelidir. ‘‘Tulu Temizlik’’ temizlik hizmetinde temizlenen yerin bir daha zarar görmemesi adına bir sıra düzeni planlayarak işlemlerini gerçekleştirmektedir. Böylece temizlenen yerler diğer yapılan temizlik işlemlerinden sonra bir daha kir ve toz barındırmayacaktır. İşletme her tadilat ve inşaat sonrası ortamın kirlilik derecesi ve temizliğe ihtiyaç derecesine göre temizlik stratejisini oluşturmaktadır. Bu stratejileri firmanın çatısında bulunan uzman çalışanlar belirlemektedir. Aynı zamanda ‘‘Tulu Temizlik’’ tadilat ve inşaat sonrası temizlik hizmetlerinde her yapı, eşya, zemin, duvar, fayans gibi yerlerde en kaliteli ve en etkili temizlik malzemelerini kullanmaktadır.

Tadilat ve İnşaat Sonrası Temizlik Hizmetinde ‘‘Tulu Temizlik’’

Evlerinde, işyerlerinde, ofislerinde, kurumlarında tadilat yaptıran ya da inşaat sürecine giren kişiler temizlik hizmetlerini akıllarında soru işareti kalmadan ‘‘Tulu Temizlik’’ tarafından alabilirler. Bu doğrultuda belirtilen telefon numaralarından merak ettikleri soruların cevaplarına ulaşabilirler. Temizlik talebinde bulunmak isteyen müşteriler telefon ile talepte bulunabilecekleri gibi web sitesi üzerinden de online temizlik talebinde bulunabilirler. Bununla beraber web sitesinde belirtilen e-mail adresi üzerinden ‘‘Tulu Temizlik’’ ile etkileşime geçebilirler. Müşterilere sunulan bu kolaylık firmanın çalıştığı kişi, kurum gibi müşterileriyle olan iletişimine önem verdiğinin bir göstergesidir. İşletme İstanbul temizlik şirketleri içerisinde yer alan ve kalitesini faaliyet gösterdiği ilk günden beri kanıtlayan bir pozisyonda bulunmaktadır.

‘‘Tulu Temizlik’’ haftanın 7 günü aktif bir şekilde faaliyet göstermektedir. İşletme çalışma günlerini müşterilerin ihtiyaç duydukları her an kendilerine ulaşabilme imkânını yaratması açısından planlamıştır. İstanbul temizlik şirketleri içerisinde temizlik hizmetinin talep edilebileceği en doğru adres niteliğini taşıyan ‘‘Tulu Temizlik’’ müşteri odaklı çalışan bir işletmedir. Müşteri memnuniyetini kazanmak adına özenle ve titizlikle yelpazesi içinde bulundurduğu tüm hizmet şekillerini vermektedir. Müşteri güvenini sağlamak işletmenin önem verdiği konulardan biri olmasıyla birlikte müşteriler ile geçilen iletişimin sağlıklı olmasını da prensipleri arasına koymuştur. Faaliyet gösterdiği ilk günden bu yana müşteri kolaylık, rahatlık ve konforu adına çalışmalarını sürdürmektedir. ‘‘Tulu Temizlik’’ sadece tadilat ya da inşaat sonrası temizlik hizmeti vermemektedir. Hizmetleri arasında konut temizliği çatısı altında ev temizliği, mutfak temizliği, banyo temizliği, yatak odası temizliği, oturma odası temizliği, cam temizliği, yerinde koltuk temizliği, yerinde halı temizliği, merdiven temizliği, bina temizliği, site temizliği, villa temizliği ve buna benzer temizlik hizmetlerini sağlamaktadır. İş yeri temizliği kapsamında ise ofis temizliği, mağaza temizliği, rezidans temizliği, plaza temizliği, fabrika temizliği, depo temizliği, kamu bina temizliği, A.V.M temizliği, otel temizliği, gemi temizliği, yat temizliği, zemin temizliği ve benzeri mekanlardaki temizlik çalışmalarını güvenle gerçekleştirmektedir.