Plaza Temizliği

Plaza temizliği

Plaza cam temizliği

Plaza dış cephe cam temizliği

Plaza showroom temizliği

Plaza ofis temizliği

Plaza stand temizliği

Plaza halıflex temizliği

Plaza koltuk temizliği

Plaza buharlı temizlik

Plaza lobi temizliği

Plaza inşaat sonrası temizlik

Plaza çevre temizliğ

Plaza bahçe temizliği

 

Plaza temizliği talebinizi belirtirken detayları iletmeniz sizlerin ve bizlerin işini kolaylaştıracaktır.Uzman ekibimiz ekipman ve malzeme sizin belirttiğiniz temizlik gereksimine göre getirmektedir.

 

 

Profesyonel Plaza Temizliğini Nasıl Yapıyoruz?

Prestijli iş merkezi olan Plazalar, ev temizliğinden farklı olarak, sürekli olarak düzenli ve temiz olmak zorundadırlar. Plazanın kendisi ve içinde bulunan ofisler aynı zamanda birer kartvizittir. Plaza temizliği hizmetlerini, içinde bulunulan çalışma ortamında aksama olmaması adına, düzenli olarak ve aksatmadan gerçekleştiriyoruz.

Plaza Temizliğinde Düzen İlk Oluşturulduğu Gibi Olmalıdır

Temel prensibimiz, Plaza ve içinde bulunan çalışma alanlarının, sanki yeni yapılmış gibi temizlenmesidir. Gün boyu yapılan çalışmalardan dolayı, ofis içerisinde eşyalar dağılır, çöpler birikir, masa üstleri, ofis camları ve plazanın dış yüzeyi tozlanır ve kirlenir. Gün içerisinde oluşan tüm değişimler, yaptığımız profesyonel temizlik ile giderilir ve tüm plaza sanki yeniden açılıyormuş gibi görünür.

Özellikle plaza ve ofis alanlarında bulunan zeminleri, düzenli aralıklarla endüstriyel fırça makineleri ile temizliyor ve cilalıyoruz. Cilala işlemini genelde uzun zaman aralıklarında gerçekleştiriyoruz. Cilalama işlemlerinde; doğal ve sentetik wax, solvent bazlı emülsiyonlar, film oluşturan yardımcı elemanlar, su ve parfüm gibi malzemeler kullanıyoruz. Bizce yılda bir defa zeminlere ve gereken yüzeylere cilalama işleminin yapılması uygundur.

Plazalar ve içinde bulunan ofisler, gün içerisinde birçok kişinin ziyaret ettiği ve hareketliliğin yoğun olduğu alanlardır. Bu nedenlerden dolayı, profesyonel temizlik firması kriterlerine uygun olacak şekilde ofis temizliğini gerçekleştiriyoruz.

Plaza temizliğini yapan ekibimiz, eğitimli ve her yönden donanımlıdır. Genel olarak büyük plazalarda saygın ve prestijli firmaların ofisleri bulunur. Firmamız bu durumun farkında olarak eksiksiz ve modern tekniklerin tam olarak uygulandığı temizlik işlemini gerçekleştirmektedir.

Plaza temizliğinde yeni nesil temizlik malzemeleri ve ekipmanlar kullanıyoruz. Malzemelerimizi sürekli olarak kontrol ediyor ve tam olmasını sağlıyoruz. Temizlik personelimize düzenli olarak eğitim veriyoruz ve son teknoloji cihazlar ile temizlik tekniklerini öğretiyoruz.

İç ve dış hacimleri büyük olan plazalar için endüstriyel ölçekte temizlik ekipmanları kullanıyoruz. Plaza temizliği tarafımızdan, günün belirli saatlerinde yapılıyor. Böylece yoğun çalışma saatlerinde, çalışanları rahatsız etmeden, rahat ve temiz bir ortamda çalışabilmelerini sağlıyoruz.

Detaylı Ofis Temizliği Yapıyoruz

Temiz ve düzenli bir ofis ortamı için:

 • Günlük olarak biriken çöpler alıyoruz,
 • Ofis içinde ve dışında oluşan fazlalıkları kaldırıyoruz,
 • Çöp ve atık kutularını boşaltıldıktan sonra dezenfektanlarla arındırıyoruz,
 • Masa üzerinde, zeminde, duvarlarda, dip ve köşelerde oluşan tozlanma ve kirlenmeleri gideriyoruz,
 • Pencereleri, cam temizleyici maddelerle temizliyor ve parlatıyoruz,
 • Tuvalet, mutfak ve konferans salonları gibi ortak kullanım alanlarını detaylı olarak temizliyoruz,
 • Tüm elektronik aletlerin tozunu alıyoruz,
 • Tuvalet alanlarında; sabun, tuvalet kağıdı, el temizleme köpüğü ve kağıt havlu gibi malzemelerin tam olduğundan emin oluyoruz,
 • Ortak kullanım alanlarını antibakteriyel özeliklere sahip temizlik malzemeleri ile temizliyoruz,
 • Stor perdeleri sabunlu su ve nemli bez ile siliyoruz.

Detaylı ofis temizliği sonrasında, daha rahat ve verimli bir çalışma ortamı elde etmenizi sağlıyoruz.

Plaza Cam Temizliği

Cam temizliği, başlı başına bir temizlik türüdür. Dış cephedeki camların silinmesine öncelik veriyoruz. Güvenlik önlemlerini alındıktan sonra, özel cam yüzey temizleyicileri, cam çekçeği ve kurulama bezi gibi araçlarla temizlik işlemini gerçekleştiriyoruz. Plaza cam temizliğinde dış cephe cam temizliği yaparken birkaç yöntem uyguluyoruz. Hizmet verdiğimiz Plaza yapılarında, halat ve platform sistemi varsa güvenli olduğundan emin olduktan sonra kullanıyoruz.

Eğer halat ve platform sistemi yoksa, seyyar yoyo sistemi adı verilen sistem uyguluyoruz. Güvenli ve sabit bir noktaya yoyo sistemini konumlandırdıktan sonra, dağcıların kullandığı halatı kullanarak, cam temizliğini yapan personelimizin hem güvenliğini sağlıyor, hem de nitelikli temizlik yapmasını sağlıyoruz.

Dış Cephe Temizliği

Periyodik olarak plaza dış cephe temizliği işlemini gerçekleştiriyoruz. Genelde ayda bir olacak şekilde dış cephe temizliği yapıyoruz. Yağmurlu ve tozlu günlerden sonra, dış cephe çok çabuk kirlendiği için temizlik işlemi gerçekleştiriyoruz. Dış cephede kullandığımız temizlik malzemeleri temizlik yapılacak yüzeye göre farklılık gösteriyor. Mesela çamaşır suyu ve tuz ruhu gibi sert yüzeylerin temizliğinde kullanılan kimyasalları, dış cephede bulunan kompozit yapılarda kullanmıyoruz. Kompozit cepheler için PH ve asidik değeri düşük ama çözünme kuvveti yüksek olan temizlik kimyasallarını tercih ediyoruz.

Genel olarak dış cephe temizliğinde:

 • Teleskopik uzatma çubuğu,
 • Mikrofiber yüzey temizlik bezi,
 • Metal pelüş sap,
 • Cam jilet aparatı,
 • Dağcı bel kovası,
 • Cam çek sil,
 • Cam sil tutma aparatı,
 • Mop, paspas gibi

Gibi araçları kullanıyoruz.

Plaza Çevre Temizliği

İç ve dış cephe temizliği kadar, çevre temizliğine de önem veriyoruz. Plaza temizliğinde en önce görünecek alanlar bizce, plazanın dış cephesi ve çevresidir. Bu yüzden çevre temizliğini de günlük olarak yapıyoruz. Böylelikle makrohijyen bir ortamı tam olarak elde etmiş oluyoruz.

Plaza Temizliği Fiyatları Ne Kadardır?

Temizlik yapılacak alanın büyüklüğüne ve önemine göre fiyatlarımız değişkenlik gösteriyor. Plaza temizliği fiyatları ayrıca kullandığımız malzemenin miktarına göre de farklılık gösteriyor. Yapılacak olan temizlik işleminin yoğunluğu da fiyata etki ediyor. Mesela bazı plazalar ne kadar büyük olsalar da, iş yoğunluğu fazla olmadığı için fiyat tespitini bu kriterler doğrultusunda uyguluyoruz.

Plaza Temizliğinde Firma Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Plaza temizliği adı altında faaliyet gösteren birçok firma vardır. Bazı kriterler göz önünde bulundurularak, iyi bir firma seçimi gerçekleştirilebilir. İyi bir plaza temizlik firmasında bulunması gereken kriterleri:

 • Yeterli ve son teknoloji ekipmanlarının bulunması gerekir,
 • Eğitimli ve nitelikli personele sahip olmalıdır,
 • Her an ulaşılabilir olmalıdır,
 • Günlük ve düzenli olarak yaptığı işi kontrol etmelidir,
 • Müşteri geri bildirim sistemi bulunmalıdır,
 • Koordinasyon sistemi mükemmel olmalıdır.

Olarak tanımlıyoruz.

Plaza temizliği İstanbul ilinde, birçok kuruluşa hizmet veriyoruz. Yenilikçi ve modern anlayışla, temizlik hizmetlerinizi gerçekleştiriyoruz.