petek temizligi istanbul

Buharlı petek temizleme

Panel radyatör petek temizleme

Alurad petek temizliği

Döküm petek temizliği

Makineyle petek temizliği

Merkezi sistem petek temizliği

Uzmanından petek temizliği

Tesisat temizliği

Petek bakımı

Tesisat temizliği ve enerji Tasarruf

Kalorifer tesisat temizliği

 

Petek temizliği talebinizi belirtirken detayları iletmeniz sizlerin ve bizlerin işini kolaylaştıracaktır.Uzman ekibimiz ekipman ve malzeme sizin belirttiğiniz temizlik gereksimine göre getirmektedir.

 

PETEK TEMİZLİĞİ

Ev temizliği söz konusu olduğunda genellikle petek temizliği kısmı hep ikinci planda kalır. Ancak kalorifer sistemlerinin düzgün bir şekilde çalışabilmesi için boruların ve peteklerin temizlenmesi gerekir. Bu temizlik hizmeti için profesyonel destek gerekir.

Kapsamlı bir temizlik gerektiren kalorifer sisteminde boru ve petek temizliği son derece önemlidir. Uzun süreli kullanımlarda kalorifer borularının içinde tortular ve pislikler birikir. Bunlar temizlenmediğinde, suyun devinimi ve dolaşımı zorlaşır. Sonuç olarak evin her tarafı eşit şekilde ısınamaz. Bu ısınma problemini ortadan kaldırmak için kalorifer sistemi temizliği şarttır. Kalorifer sisteminin her odada eşit şekilde yanmadığı anlaşıldığında ise yapılan en büyük hatalardan bir tanesi kombiyi daha çok yakmaktır. Bu,  sadece faturayı arttıran ama oda sıcaklığını yükseltmeyen bir girişimdir.

Yapılan temizlik ile aynı zamanda peteklerde biriken hava alınır. Su, bütün borularda eşit şekilde dolaşarak her peteğin istenen derecede ısınmasını sağlar. Petek temizleme hizmeti almak isteyen müşterilerimiz için Tulu temizlik olarak hızlı ve profesyonel hizmet sunuyoruz. İşimizi en iyi ve en üst kalitede yapabilmek adına, kullandığımız özel petek temizleme sıvılarımız bulunuyor. Özel temizleme cihazımız sayesinde üstün körü bir iş değil, derinlemesine temizlik hizmeti sağlıyoruz. Daha az fatura ödeyerek kombinizi daha verimli bir şekilde kullanmanıza yardımcı oluyoruz. Bu amaçla kalorifer sistemi temizliğinizi düzenli olarak yılda ya da 2 yılda bir yaptırmanızı öneririz. Farklı birçok mekâna yönelik temizlik hizmeti veren firmamız, bu alanda size yardımcı olacak donanıma sahiptir.

Petek Temizliği İstanbul

İstanbul Ataşehir’de bulunan merkezimizden talep doğrultusunda çeşitli ilçelere petek temizleme hizmeti sağlıyoruz. Hizmetlerimizin tamamını kendi bünyemizde çalışan personellerimiz aracılığıyla veriyoruz.

Petek temizliği İstanbul içi taleplerde kışa girerken yoğun bir artış olduğunu söyleyebiliriz. Bu nedenle temizlik hizmeti almak isteyen müşterilerimizin fazla geç kalmadan talep oluşturmalarını tavsiye ederiz. Konforundan vazgeçmek ve kışın üşümek istemeyen herkes için kalorifer temizliğini en özenli şekilde yaparız. Her boru tesisatı içinde zamanla çeşitli tortular, kurumlar, pislikler birikir. Bunların temizlenmemesi, boru içi su dolaşımını ciddi ölçüde engeller. Yeterince iyi dolaşamayan su peteklerin her kısmını ısıtmaya yetmez. Sonuçta ise daha kış başlangıcıyla hastalıkların da gelmesi kaçınılmaz bir hal alır.

Isıtma sistemlerinde bakımı ve temizliği yaptırılmayan cihazların bozulması kaçınılmaz bir durumdur. Daha uzun süre kullanılabilecek olan kombiler, yeterince ısıtmadığı düşünülerek daha çok çalıştırılır. Bu da neticede kombinin normalde çalışması gerektiğinden çok daha fazla çalışmasına sebep olur. Neticede daha uzun yıllar kullanılabilecekken erkenden bozulan kombiler, daha fazla masraf yapılmasına yol açar. Temizlik için ödenecek cüzi bir miktar ise daha büyük masrafların oluşmasını önler.

Temizlik konusunda güven ise apayrı bir meseledir. Petek temizliği yaptığını iddia eden herkese de bu konuda güvenemezsiniz. Neticede sağlığınızı korumak ve ekonominizi dengede tutmak için belli harcamalar da yapmak zorundasınız. Bunun için doğru yere doğru harcama yaptığınızdan emin olmanız önemlidir. Temizlik yaptığını söyleyen ancak işin sistematiğinden anlamayan tadilat ustaları, bu işlemi çoğu kez üstün körü yapar. Bu da petek içlerinin yeterince temizlenmemesine ve ısınmayla ilgili aynı sorunların tekrar etmesine sebep olur.

Petek Temizliği Nasıl Yapılır?

Verdiğimiz temizlik hizmetlerinde profesyonelliğimizi ortaya koyan birkaç fark bulunur. Bunlardan bir tanesi her temizlik işi için gerektiği şekilde ve doğru araçları kullanarak hizmet vermemizdir. Petek temizliği yapacak olduğumuz mekânlarda da buna büyük özen göstererek çalışırız. Temizlik için gerekli olan temizleme makinesi, özel temizleyiciler ve kimyasallar, işlem yapılacak olan mekâna firma çalışanlarımız tarafından götürülür. Evde, ofiste, kütüphanede, okulda ve çeşitli iç mekanlarda temizliğe başlanmadan önce kaç petek olduğu tespit edilir. Temizleme makinesi, kombinin alt kısmına ya da bir peteğin altına yerleştirilerek temizlik işlemi başlatılır. Makine bağlanması için tercih edilen petekler arasında havlu panlar ilk sırada gelir. Bunun sebebi pis suyun tuvalete kolayca dökülebilecek olmasıdır.

Kombiye ya da alçı pana bağlanan temizleme makinesi yardımıyla petek içine kimyasal bir sıvı gönderilir. Sıcak su dolaşımı yapılıyormuş gibi kombi 50 C’de çalıştırılır. Kimyasal dolaşımı tamamlandıktan sonra petek içinde biriken tortular ve pislikler tutundukları yerden sökülür. Sonraki aşama ise temizleyici sıvının petek içlerinde dolaştırılmasıdır. Bu temizleme işlemi yapılırken bütün peteklerin kapatılır ve çalışan tek bir petek bırakılır. Bu petek için dolaşım sağlandığında sıradaki diğer petek açılır, bu sıra bütün petekler için takip edilir. En sonunda bütün petekler açılarak temiz su dolaşımı yapılır. Temizleme makinesine su tamamen temiz şekilde gelene kadar bu işleme devam edilir. Temiz su geldiği anlaşıldığında makine kapatılarak petekten çıkarılması sağlanır.

Temizleme işlemi bittiğinde kombinin eskisinden çok daha iyi bir performansla çalıştığı görülür. Hizmet sonrasında, kombi performansını denemek için petekler açılır ve kombi çalıştırılmaya devam edilir. Böylece bütün peteklerin problemsiz şekilde çalıştığı görülür. Zamanında yaptırılan petek temizliği, kışı rahat ve sorunsuz geçirmenize yardım eder. Belki kalın yorganlara bile ihtiyaç duymadan üşümeden evinizde ince kıyafetlerle kış mevsimini rahatlıkla geçirebilirsiniz. Ama petekleriniz yandığı halde ısınma sorunu yaşıyorsanız bu durumda evinizin ısı yalıtımı ile ilgili bir problemi olabileceğini unutmayın!

 

 

Petek Temizliği Fiyatları

Her hizmetin belli bir bedeli vardır. Ancak önemli olan verdiğiniz bedelin aldığınız hizmete değiyor olmasıdır. Profesyonel bir ekip olarak bütün hizmetlerimizde kalite ve piyasa standartlarını korumaya önem veririz. Hizmet bedelimizi belirlerken, petek temizliği fiyatları için de bu standartları korumayı hedefleriz. Temizlenecek olan petek sayısı, kullanılacak malzemeler, gidilecek olan yerin ulaşım durumu hizmet bedeline etki eden faktörlerdir. Petek temizleme fiyatları ile ilgili detaylı bilgi almak için ana sayfamızda yer alan online temizlik talebi butonunu kullanabilirsiniz. Buradan her hizmet için ne kadar bedel alınacağına dair ayrıntıları da görebilirsiniz. Online ya da telefonla randevu sistemimiz sayesinde temizlik yaptırmak istediğiniz gün ve saat için randevu oluşturabilirsiniz.

Dönemsel olarak değişebilen yoğunluk durumumuza göre size en uygun zamanda hizmet verebilmek için çabalarız. Ayrıca verilen temizlik hizmeti sırasında hangi işlem yapılırsa yapılsın ev içinde herhangi bir pislenme söz konusu olmaz. Petek içi temizliği hizmetinde genellikle evin pislenmesinden korkulsa da son teknolojik ürünler, bu durumun önüne geçmeye yardımcıdır.

İşini bilen ve teknolojiyi takip eden bir firma olarak size daha temiz günler sağlamak için çalışıyoruz. Peteklerinizin temiz, kışınız sıcak olması dileğiyle…