stor perde temzligi

Perde temizliği

Stor perde temizliği

Zebra perde temizliği

Kumaş perde temizliği

Tül perde temizliği

Kruvaze perde temizliği

Japon perde temizliği

Fon perde temizliği

Kadife perde temizliği

İp perde temizliği

Jaluzi perde temizliği

Saten perde temizliği

Register perde temizliği

Rustik perde temizliği

Drape perde temizliği

Ofis perde temizliği

 

Perde temizliği talebinizi belirtirken detayları iletmeniz sizlerin ve bizlerin işini kolaylaştıracaktır.Uzman ekibimiz ekipman ve malzeme sizin belirttiğiniz temizlik gereksimine göre getirmektedir.

 

PERDE TEMİZLİĞİ

Perdeler ev, işyeri, dükkân, ofis vb. mekânlar için en önemli nesnelerden bir tanesidir. Gerek dışarıdan olan görüntüleri gerekse içeriden olan görüntüleri ile hem süs hem de zaruri bir ihtiyaçtır. Evler için tül perdenin önemi ne kadar büyükse işyerleri ve ofisler içinde stor perdenin önemi o kadar büyüktür. Hiçbir ev hanımı kararmış, lekeli ya da bilumum kirlere maruz kalmış bir perde ile misafir ağırlamak istemeyeceği gibi, hiçbir işyeri, dükkân ve ofiste müşterisini kirli ve kararmış bir perde ile karşılamak istemez. Misafirler için kirlenmiş tül perdeler, kanatlar ya da storlar ev hanımlarının titiz ve temiz olmadığı kanısına yol açabileceği gibi müşteriler için de kirli perdeler kötü bir intibaa ve ön yargılara yol açabilir. Perdelerde meydana gelen kirler genellikle iç ve dış etkenlerden kaynaklı olabilir. İç etkenler, ortamda oluşan kir, toz, polen, evcil hayvan tüyleri, sigara dumanı, yemek buharı ve yağlardan oluşurken dış etkenler ise, evin veya işyerinin bulunduğu konuma göre işlek bir caddede olması, kırsal kesimde yer alması gibi sebeplerden oluşmaktadır. Buna binaen perdeler kısa veya uzun zaman zarfında kirlenebilir. Normal bir ortamda kalan perdelerin yılda en az iki defa yıkanması gerekmektedir. Bu sayı işyerlerinde ya da ofislerde çalışmanın yoğunluğu, ortama giren çıkan insan sayısı vb. nedenlere göre değişebileceği gibi kalabalık ailelerin bulunduğu evlerde de meydana gelen kir, toz, polen, evcil hayvan tüyleri, küf, sigara dumanı, yemek yağı ve buharı gibi nedenlerden dolayı yılda altı defaya kadar da çıkabilir.

 

PERDENİZDE YAPIŞAN TOZ VE KİRLERE DİKKAT

Perdenizde oluşan kir, toz, polen ve bilumum uçucu pislikler sizde ve aile üyelerinizde ciddi hastalıklar ve rahatsızlıklara yol açabilir. Özellikle yaz aylarında güneş ışınlarının vurması ile birlikte yerden kalkan toz, kir, polen ve evcil hayvan tüylerinin yaşam alanınızdaki birçok nesnenin üzerinden kalkarak perdelerinize yapışması, boğaz ve burnunuzda tıkanmalara neden olabilir. Bu tıkanmalar sizde ve aile üyelerinizde bir takım alerjik semptomların, kronik astım ya da bronşit gibi hastalıkların başlangıcı veya habercisi olamaması için, perdelerinizi sık sık temizlemeniz gerekmektedir. Bu tür tehditlerle karşı karşıya kalan hastalar için doktorların çoğu insanlara evlerini, özelliklede perdelerini düzenli olarak temizlemelerini tavsiye etmektedir. Böylelikle perdelerinizi düzenli olarak temizlediğinizde oluşabilecek hastalıkların önüne geçmiş olursunuz.

 

PERDE TÜRLERİNE GÖRE TEMİZLİĞİN ÖNEMİ

Perde temizliği yaparken perdenin türü göz önünde bulundurulmadır. Her perde aynı yöntemle temizlenmez. Bazı perdelerin elde, bazılarının makinada, bazılarının da kumaşının ve tülünün yapısına göre özel deterjanlarla ve kuru temizleme yöntemleri ile temizlenmesi gerekebilir. Özellikle stor perdeler kullanışlı, şık ve pratik olmalarının yanı sıra temizlik konusunda yapıları bakımından diğer perdeler gibi değildir. Zor ve zahmetlidir. Tül ya da güneşlik türü perdelere göre mekanizmalarından dolayı biraz daha uğraş ister ve zaman alır. Genellikle işyerlerinde ofislerde ve dükkânlarda tercih edilen stor perdelerin bakımı ve temizliği belli aralıkla yapılmalıdır. Çünkü mekanizmalarında biriken kir, toz ve bilumum pislikler perde mekanizmasını bozabileceği gibi perdenin yüzeyinde de deforme ve yırtılmalara yol açabilir.

Ev hanımları ise genellikle stor perdelere göre daha çok tül ve güneşlik türü perde seçimi yaparlar ve bu perdelerin temizliğinin zorluğundan çok kar gibi beyaz olmasını ilk günkü gibi ışıldaması ve parlamasını isterler. Zaman içerisinde özellikle perdelerin üst kısımlarında meydana gelen grileşmenin pis görüntüsü tüm ev hanımlarının korkulu rüyasıdır. Ve bu durum belli bir zaman geçtikten sonra düzenli bir şekilde temizliği yapılmayan yoğun kir, toz ve pislenmeye maruz kalan perdeler için tamamen kaçınılmaz bir sondur. Bu tür görüntünün oluşmaması için temizlik esnasın da bir sürü alternatif yola başvurmak zorunda kalan ev hanımları birden çok yol deneseler de istedikleri sonucu alamayabilir. Perdelerin yıkanması veya asılıp kurutulması gibi basit işlerden çok yapılan yıkama sonrası perdelerin istenilen beyazlıkta ya da temizlikte olmaması birçok ev hanımında hayal kırıklığına yol açabilir.

 

HEM ZAMANDAN HEM EKONOMİDEN TASARRUF EDİN

Perde temizliği dışarıdan ne kadar basit bir işmiş gibi gözükse de aslında bir o kadar zaman alan bir süreçtir. Ev hanımları için yapılan temizlikler içinde belki de en sıkıcısı perde temizliğidir. Dahası bir de bebekli ve küçük çocuklu ev hanımları için bu iş daha da zor ve sıkıcıdır. Genelde hiçbir ev hanımı saatlerce perdelerle uğraşmak istemez. Fakat perdelerinin kar gibi bembeyaz olmasını daha canlı ve parlak gözükmesini istedikleri için perdelerini saatlerce makinede ya da elde yıkayarak tonlarca su harcayıp bir sürü alternatif temizlik yöntemine başvururlar. Yine de istenilen sonuca çoğu zaman ulaşamazlar. İşleri yoğun ya da kalabalık olan dükkân, ofis gibi ticari faaliyet gösteren mekânlarda da perde temizliğine ayrılacak vakit ve uğraş sizleri sıkabilir ve boş yere zamanınızı çalabilir. Ayrıca perde temizliğine ayırdığınız zamanın yanında aldığınız deterjanlar özel temizlik ürünleri bütçenize zarar verebilir. Onca para harcayarak aldığınız temizlik ürünleri ile yeterli verimi alamadığınız zaman hem vaktinizi boşa harcamış olursunuz hem de bütçenize zarar vermiş olursunuz.

 

 

Siz de, zamanınızın size kalmasını istiyor ve kalan zamanınız da sevdiklerinize vakit ayırmak istiyorsanız. Bilinmedik temizlik ürünlerine para harcayarak ya da bilmediğiniz yöntemlere başvurarak bütçenize zarar vermek istemiyorsanız. Sağlığınızı önemseyip aile üyelerinize değer veriyorsanız. İşyerinize gelen müşterilerinizin sizden ve yaptığınız hizmetin kalitesinden memnun kalmasını istiyorsanız. Ofisiniz de olsun dükkânınız da olsun temiz, nezih ve sağlıklı bir ortamda hizmet verdiğinizi göstererek müşterilerinizi önemsediğinizi onlara hissettirmek istiyorsanız. Ağırladığınız misafirlerin sizin hakkınızda güzel düşüncelere sahip olmasını, onların gözünde iyi bir intiba bırakmak istiyorsanız. Perdelerinizin yapısının bozulmadan kumaşlarının ilk günkü gibi bembeyaz ve canlı kalmasını, özel ortamlarda temizlenip kaliteli ve doğru deterjanlar ile mis gibi evinize, işyerinize, ofisinize ve dükkân gibi konutlarınıza ferah bir koku yaymasını istiyorsanız. Doğru adrestesiniz. Perdelerinizin kalitesini bozmadan perdelerinizi özel temizlik yöntemleri ile kaliteli ve doğru temizlik deterjanları kullanarak temizleyip itina ile tarafınıza teslim ediyoruz. Firmamız yılların tecrübesi ve birikimi ile yanınızda. İşimizi, sizler için en güzelini ve en iyisini isteyerek nezih bir ortamda kalifiyeli ve işinde uzman elemanlarla yapıyoruz. Her türlü bütçenize uygun tül perde temizliği, stor perde temizliği ve perde temizliğini hizmetinize sunuyoruz. Sizlerde işi uzmanına bırakıp evinizde, işyerinizde, ofisinizde ve dükkânınızda keyifle kahvenizi yudumlayabilirsiniz.