oturma odasi temizligi

Kanepe ve Koltukları Temizliği

Toz alma, vakumlama ve ayrıca bakım

Halıları düzeltilmesi ve süpürünmesi

Parke veya döşemelerin silinmesi kurulanması

Vitrin temizliği

Tv sehpası ve televizyonun silinmesi

Gümüşlüklerin iç ve dışı temizlenmesi

Avizelerin temizliği

Camların silinmesi

 

Oturma odası temizliği talebinizi belirtirken detayları iletmeniz sizlerin ve bizlerin işini kolaylaştıracaktır.Uzman ekibimiz ekipman ve malzeme sizin belirttiğiniz temizlik gereksimine göre getirmektedir.

 

OTURMA ODASI TEMİZLİĞİ

Oturma Odası Temizliği Nasıl Yapılmalıdır?

Hijyen günümüzün en önemli kavramlarından biri. Tulu Temizlik olarak, uzman kadromuz ve doğa dostu temizlik ürünlerimiz ile tüm evinizi profesyonel olarak temizliyoruz.

Yaşam alanlarımızın temizliğinin yalnızca bedensel sağlımızı değil, ruhsal sağlımızı da zinde tuttuğu araştırmalarla kanıtlanmış durumda. Uzun süredir temizlenmemiş bir oturma odasını temizledikten, etrafı düzeltip düzenledikten sonra kendimizi daha iyi hissetmemizin temelinde de bu yatıyor.

Ancak temizliğin etkileri bu kadarla da sınırlı değil. Dekorasyonun insanın kişiliğini yansıttığı bilinir. Ancak dekorasyon yalnız duvarınızın rengi, mobilya ve diğer eşyalarınızın  tasarımı ile ilgili değildir. Dekorasyonun en önemli parçalarından biri de temizlik ve düzendir. Temiz ve düzenli olmayan bir oturma odasının dekorasyonu ne yaparsanız yapın istediğiniz gibi görünmeyecektir. Yaşam alanlarınızın güzel ve estetik görünmesini istiyorsanız temiz ve düzenli olmalarına özen göstermelisiniz. Bu düzenli olarak yapılan bir temizlik ve düzenleme (ortalığı, dağınıklığı toparlama) ile sağlanabilir ancak yine de belirli sürelerde daha detaylı bir temizlik yapmak gerekir. Tulu Temizlik bu hizmeti size eksiksiz olarak sağlar. 0216 470 70 79 numaralı telefondan dilediğiniz zaman ulaşabileceğiniz Tulu Temizlik’ten profesyonel ev temizleme hizmeti aldığınızda, eviniz daha uzun süre temiz kalır, size sadece yaşam alanlarınızın keyfini çıkarmak kalır.

Bu yazımızda sizlere hayatımızın büyük bir bölümünü geçirdiğimiz oturma odasının (salon) temizliği üzerinde duracağız.

  • Temizlik düşünüldüğü gibi evinizin yerlerini, mobilyaları, halıları temizlemekle değil, yaşam alanınızın havasını temizlemekle başlar. Hijyenin başladığı nokta tam olarak burasıdır çünkü bakteriler ve toz havada olduğu sürece asla tam bir hijyen sağlanmış olmaz. Oturma odanızın havasının temizliği için yalnızca temizlik günlerinde değil, her gün düzenli olarak havalandırma yapmalısınız. Ancak temizlik günlerinde de temizlik havalandırma ile başlar. Özellikle oturma odalarında sigara içilen evlerde ve açık (amerikan) mutfaklı oturma odalarında sigara ve yemek (özellikle kızartma yağı, balık ve soğan kokusu) kokuları odanızın hava kalitesini düşürecektir. Oksijenin azalmasına neden olan sigara içme ve yemek yapma aktivitesi havanızın çok daha çabuk boğucu hale gelmesine neden olur. Bu yüzden de (çarpmamalarına dikkat ederek) oturma odanızın bütün pencerelerini açıp hava sirkülasyonunu sağlamak temizliğe başlamanın ilk adımıdır.
  • Oturma odanız havalanmaya başladığında yönelmeniz gereken ikinci kısım perdeler ve camlardır. Perdelerin temizliği yalnızca oturma odanızı temiz göstermekle kalmaz, perde gibi geniş bir yüzeye sahip tekstil ürünleri kokuları da büyük oranda tutar. Oturma odanızı temizleyip perdelerinizi yıkamadığınız takdirde hem bu koku tekrara temiz odanın içine sinmeye başlayacak hem de çok geniş bir alan kirli görünmeye devam edecektir. Bu yüzden camlarınızı silmeye başlamadan önce perdelerinizi çıkarıp kısa bir programda da olsa yıkamak oturma odanızın temizliğine büyük oranda katkıda bulunacaktır. Perdelerinizi makineyi atarken eğer koltuklarınızın üzerine örtü seriyorsanız örtülerinizi, yine masa örtünüzü ve kırlent kılıflarını aynı programda yıkayabilirsiniz. Bu tekstil ürünleri de hem kir hem de koku tutan ürünlerdir.
  • Perdelerinizi çamaşır makinenize attıktan sonra oturma odanızın camlarına geçebilirsiniz. Özellikle manzaralı, önü açık evlerde camların temiz olması çok önemlidir. Su ve tozun oluşturduğu lekeler oturma odanızını ne kadar temizlerseniz temizleyin gözünüze batacaktır. Cam silmek uzun süren bir iş gibi bilinse de camlar için özel olarak üretilen cam-sil temizlik sıvıları, yine cam silmek için üretilmiş temizlik bezleri ya da daha profesyonel bir temizlik sağlayan cam çek-pasları ile camlarınızı birkaç dakika içine temizleyebilirsiniz. Temizlik hizmetinizi Tulu Temizlik’ten aldığınızda tamamıyla doğa dostu temizlik kimyasalları kullanılır ve camlarınız çok daha temiz olur. Eğer evinizde bunlardan yoksa pratik bir yöntem olarak birkaç parça gazete kağıdının cam silme konusunda harikalar yarattığını da bir ipucu olarak verelim. Yine cam silme suyunuzun içine biraz tuz ya da bir miktar sirke eklerseniz camlarınız pırıl pırıl olacaktır. Cam silme işini bitirince aynı suyla oturma odanızdaki aynaları ve aynalı süs eşyalarını, varsa vitrin ve sehpa camlarını silebilirsiniz. Bu size hem temizlik ürünü hem de zamandan tasarruf sağlayacaktır. Güvenlik açısından ise yüksek katlardaki bir dairenin camların silerken asla cama çıkmayın. Cama çıkmak yerine bu iş için özel olarak üretilmiş aparatları kullanabilirsiniz.
  • Camları silme işini de bitirdikten sonra artık oturma odanızın toz alma işine geç Toz almanın en zor tarafı tozunu alacağınız yüzeylerdeki dekoratif süs eşyalarını, fotoğraf çerçevelerini yerlerinden kaldırmaktır. Bu işlemi toplu halde yapmak ve toz alma işlemi bitince yine toplu halde yerlerine yerleştirmek zamandan tasarruf etmenizi sağlayacaktır. Oturma odanızdaki cam eşyaların tozunu cam silme sularıyla, ahşap mobilyaların tozunu ahşaplar için özel formüllerle üretilmiş temizlik ürünleri ile alırsanız hem onları doğru temizlemiş hem de ömürlerini uzatmış olursunuz. Bu tür ürünlerin içinde eşyalarınızı koruyan özel sıvılar bulunur. Mobilya, sehpa, raf gibi yüzeylerin tozunu aldıktan sonra sıra oturma odanızın kapı ve pencere kenarlarına gelecektir. Eğer oturma odanız amerikan mutfaklı ise buzdolabında kalan el ve parmak izi lekelerini de silmeyi unutmayın.
  • Bütün bu işlemler bittikten sonra sıra oturma odanızın yüzey temizliğine gelir. Elektrik süpürgesi ile yerleri ve koltuk, sehpa gibi eşyaların altlarını, halı kilim gibi tekstil ürünlerini süpürdükten sonra yüzey temizliyicilerle yerleri paspaslayabilirsiniz. Hijyen konusunda titizseniz yüzey temizleyicilerin içine az miktarda çamaşır suyu karıştırabilirsiniz. Ancak unutmayın ki çamaşır suları çok güçlü kimyasallardır ve dozajını kaçırdığınızda yarardan çok zarar verir. Firmamızda sizin ve evde baktığınız hayvan dostlarınızın sağlığına zararlı hiçbir temizlik ürünü kullanılmaz. Tamamen doğayla uyumlu ve yüzeyler için özel üretilmiş temizlik ürünleri kullanılır. Parfümlü ya da parfümsüz yüzey temizleyicileri tercih etmek yine tamamen sizin seçiminizdir. Yüzeyleri de temizledikten sonra dilerseniz oda parfümü ya da kokusuz koku bloke edici ürünlerden kullanabilir ve oturma odanızındaki havanın kalitesini daha uzun süre artırabilirsiniz.
  • Temizlik bittiğinde ise artık ayaklarınızı uzatıp kahvenizi yudumlarken temiz bir oturma odasının keyfini çıkarabilirsiniz. Temizlik hizmetleri konusunda profesyonel yardım almak isterseniz bizimle 0552 371 90 91 numaralı telefondan iletişime geçebilirsiniz. Ev temizliği konusunda uzman ekibimiz size tertemiz bir ev sunma konusunda yardımcı olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir