otel temizligi

Otel ve pansiyon temizliği

Yatak odaların temizliği, hazırlığı, düzeni

Oda koridorlarının temizliği, bakımı, düzeni

Genel alanların temizliği, bakımı, düzeni

Oda ve genel mekanların teknik eksiklikleri ve arızalarının teknik ekibe bildirimi

Temiz malzeme ve kıyafetler için çamaşırhaneyi yönlendirip organize etme

Restorant ve yemekhane temizliği

Havuz, otopark, ortak misafir kullanım alanları

Kullanılmış olan odada, çöpler toplanır

Klozeti kabası temizlenir, tuvalet temizleyicisi asidik ürün uygulanır ve beklemeye alınır

Bunların yanında masa, sandalye ve kapıların açılarak havalandırma yapılması

 

Otel temizliği talebinizi belirtirken detayları iletmeniz sizlerin ve bizlerin işini kolaylaştıracaktır.Uzman ekibimiz ekipman ve malzeme sizin belirttiğiniz temizlik gereksimine göre getirmektedir.

 

Otel Temizliği

Temizlik denildiğinde aklımıza hemen evimiz gelse de temizlik gerektiren birçok mekân ve alan vardır. Temizliğin yapılmasında ki en önemli etkenlerden biri bakteri oluşumunu engellemektir. Bir mekânın temiz olması tabii ki hepimizin istediği bir şeydir. Ancak olayın arka planı o kadar da basit işlemlerden geçmiyor. Gittiğimiz mekânlar neredeyse gün içersin de en az beş kere temizlenerek temiz kalması sağlanıyor. Aynı şekilde tatil yapmak için gittiğimiz otellerde de durum aynı şekilde işliyor, en az günde bir defa oda temizliği sağlanıyor ve müşteriler için hazır halde bekletiliyor.

 

Otel temizlikleri her zaman bir plan içersin de gerçekleşmelidir. Otel temizliğinde en önemli unsurlar kat ve odaların hijyenikliğidir. Ortamın sağlıklı olması müşteriler için oldukça önem arz etmesinden dolayı dikkat ve titizlikle yürütülmelidir. Tulu Temizlik olarak profesyonel bir şekilde otel temizliği hizmetini sizlere sunuyoruz.

Temizlik planını oluşturma aşamasında sırayla ilerlemeniz gerekiyor. Öncelikle kat temizliğinde, koridorda bulunan çöpleri boşaltarak temiz bir görünüm vermelisiniz. Daha sonra koridorda bulunan halıları temizleyerek bu işlemi devam ettirin. Tadilat edilmesi gereken yerler varsa gerekli işlemleri yürüterek tamamlanmasını sağlayın.

Oda temizliğinde ise odaya girdiğinizde değişmesi gereken çarşaf ve buna benzer ürünleri odadan çıkararak kirli sepetine koyunuz. Temizlenecek alanlar hakkında bilgi sahibiyseniz zamandan tasarruf edersiniz, ancak size tavsiyemiz baştan aşağı odayı temizlemek olacaktır.

Evlerimizde ne kadar tavan temizliği yapmasak da otel odalarında bu durum önem arz etmektedir. Çünkü odanın uzun süre kullanılmayacağını düşünecek olursak tavanda oluşan toz birikintisi aşağı dökülerek temizlediğiniz yerleri tekrar kirletecektir.

Oda temizliğinin olmazsa olmazlarından olan mobilya ve aydınlatmaları en ince ayrıntısına kadar silmelisiniz. Bu tür eşyalar yüksek miktarda toz toplayarak kirli bir görüntü oluştururlar.

 

Avize ve mobilya temizliklerini tamamladıktan sonra yatak temizliğine başlayabilirsiniz. Oda temizliğinde yataklar oldukça kirli bir hal alabiliyor. Müşterilerin yatağa kahve dökmesi hiç içten bile değil. Bu tür lekelerle karşı yatak alezi kullanarak lekelere karşı önlem alabilirsiniz. Yastıklara da aynı şekilde koruyucu kılıflar takarak temizliğini kolaylaştırabilirsiniz.

Bütün bu işlemleri tamamladıktan sonra otel odasını köşe bucak temizlemeli ve değiştirilmesi gereken ürünleri odadan çıkarmalısınız.

Türkiye’nin en turistik şehirlerinden biri olan İstanbul’da otel odalarının hijyenikliği oldukça önemlidir. Yurtiçi ve yurtdışından her yıl milyonlarca turist ağırlayan bu şehrimiz Türkiye’nin en popüler illerindendir. İstanbul otel temizliği için firmalar ile görüşüp otelinizi ve ya hostelinizi baştan aşağı temizletebilirsiniz. Tulu Temizlik olarak otellere ve hostellere profesyonel bir şekilde temizlik hizmeti sunuyoruz. Yukarıda belirttiğimiz bütün detayları kullanarak otel ve hostellerinizi en ince ayrıntısına kadar temizliyoruz.

İstanbul otel temizliği sanıldığı kadar basit bir işlem değildir. Birçok profesyonel firma olmasına karşın bu konuda çokça talep olması bazen sıkışıklıklara yol açabiliyor. Bu konuda sorun yaşamamak için firmamızı arayabilir ve randevu alabilirsiniz.

Yapılacak işlemler titizlikle yürütülmediği takdirde firmanın müşterilerden şikâyet alması söz konusudur. Günümüzde otel rezervasyonları internet aracılığı ile yapıldığı için firmanın internet ortamındaki puanının düşmesine ve müşteri kaybetmesine neden olacaktır. Bu neden İstanbul otel temizliği yapan firmalar bu konularda oldukça titiz davranmalıdır.

Otel temizliği yapan firmaların bir diğer görevi ise çalışanlarına olan ilgisidir. Çalışanlarına gerekli koşulları sağlamadıkları takdirde, işçiler yaptıkları işi önemsemeyecek ve firmanın imajını düşürecektir. İstanbul otel temizliği yapan firmaların bu hususu göz önünde bulundurması oldukça önemlidir.

Otel temizliği yapan firmaların bir diğer dikkat etmesi gereken unsur olan yapılan işlerden geri dönüş almak olacaktır. Bu şekilde firma yaptığı hataları toplantıda belirleyerek, sorunları çözüme kavuşturabilir.

Otel temizliği fiyatları birçok yerde değişkenlik gösterebilir. Örneğin oteller bölgesinde bu fiyatlar çok yüksek rakamlara çıkabilirken, turizmin pek yaygın olmadığı noktalarda çok ucuz fiyatlara bu hizmeti satın alabilirsiniz. İstanbul otel temizliği için Tulu Temizlik olarak sizlere en uygun fiyatlarla bu hizmeti sunuyoruz.

Otel temizliği fiyatlarında en ucuzu tercih etmek her zaman kârınıza olmayabilir. Firma düşük fiyatlar verdiği için malzeme kalitesi ve işçilerin çalışma standartları da aynı oranda düşmektedir. Bu yüzden hizmet alırken iyi bir araştırma yapmanız kârınıza olacaktır.

Birçok firma İstanbul ve diğer illerde temizlik hizmetini sizlere sunuyor. Otel temizliği fiyatları ise sezonluk olarak değişim gösterebiliyor. Özellikle yaz döneminde talebin aşırı artmasından dolayı fiyatlarda talebe oranlar bir artış gösteriyor.

Yaz döneminde otel temizliği fiyatlarının artması o hizmeti hemen alabileceğiniz anlamına gelmiyor. Yoğunluğa bağlı olarak birçok temizlik firması size günler sonrasına randevu verebilir. Bu tür sorunlarla karşılaşmamak adına iletişim bölümünden bize ulaşabilir fiyat ve gün konusunda fikir sahibi olabilirsiniz. Firmamız otel ve hostellerinizi en profesyonel şekilde, temizlik hizmetini sizlere sunmayı hedefliyor ve müşteri memnuniyetini ön planda tutuyoruz. Bu konudaki fikir ve görüşleriniz içinde bize ulaşabilir ve istek, dilek, şikâyetlerinizi ileterek bize bu konuda destek olabilirsiniz. İor