Mevsimlik Temizlik

Mevsimlik temizlik

Halı temizliği

Koltuk temizliği

Cam temizliği

Vitrin ve dolap temizliği

Masalar ve sandalyelerin temizliği

Elektronik cihazların temizliği

Dış cephe cam temizliği

Dış mekan temizliği

Ofis temizliği

Depo temizliği

Mağaza temizliği

Vitrin temizliği

Showroom temizliği

Bina temizliği

 

Mevsimlik temizlik talebinizi belirtirken detayları iletmeniz sizlerin ve bizlerin işini kolaylaştıracaktır.Uzman ekibimiz ekipman ve malzeme sizin belirttiğiniz temizlik gereksimine göre getirmektedir.

MEVSİMLİK TEMİZLİK

Temizlik, yaşam alanlarında bulunan toz, kir, leke veyahut gözle görülmeyen bakterileri ortadan kaldırma işlemidir. Temiz bir ev veya ofise sahip olmak hepimizin isteğidir.

Peki bunu nasıl gerçekleştirebiliriz?

Temizliği, günlük, haftalık ve aylık olarak ayırabiliriz. Tabii birde ayrı bir parantez açmamız gereken mevsimlik temizlik var.

Günlük temizlikte yapmanız gerekenler oldukça basit ve sizi yormayacak işlerdir. Bunlar; yatağınızı toplamak, posta kutunuzu kontrol etmek, kirli çamaşırlarınızı, boş bardaklarınızı toplamak, bulaşıklarınızı yıkamak, ayakkabılarınızı toparlamaktır. Günlük olarak bu rutini izlerseniz eviniz düzenli bir görünüme kavuşacak ve düzenli bir evde yaşamanın keyfini süreceksiniz. Bu işleri rutin olarak uygulamak sizin hayatınızı da oldukça düzene sokacaktır. Sabah kalktıktan sonra yatağınızı toplamak bile odaya tekrar döndüğününüz de size düzenli bir görünüm vererek güne mutlu bir şekilde başlamanızı sağlayacaktır.

Haftalık olarak yapmanız gerekenlerse biraz daha detaylı diyebiliriz. Haftalık olarak uygulamanız gereken temizlik işlemleri ise şu şekilde; ocağı silmek, yerleri silmek, varsa fırınınızı temizlemek, çöplerinizi boşaltmak, lavabo, küvet ve tuvalet temizliği, havlu değişimleri, banyo zemini temizliği, genel olarak ev süpürmesi gibi işleri haftalık olarak yaparsanız eviniz çok daha düzenli ve ferah olacaktır. Bu işlemleri yaptıktan sonra evinizdeki çoğu zararlı bakteriden de kurtulmuş olursunuz. Unutmayınız ki zararlı bakterilerin birçoğu tuvalet ve banyoda bulunuyor. Bu alanların haftalık olarak temizlenmesi sizi hastalıklardan koruyacak ve sağlıklı bir yaşam sürmenizi de sağlayacaktır.

Aylık yapmanız gereken işlemlerse haftalık rutinlere göre daha detaylı işler barındırıyor. Aylık yapacağınız temizliği bölümlere ayırmanız işinizi kolaylaştıracak ve daha hızlı bir şekilde bundan kurtulmanızı sağlayacaktır. Yapacağınız işleri; mutfak, banyo, odalar olarak ayırabilirsiniz. Mutfaktan başlayacağınızı varsayarsak şu işlemleri yapabilirsiniz. Buzdolabınızı açın ve içerisindeki bozulmuş ve son kullanma tarihi geçmiş ürünleri dolabınızdan çıkarın ve tozunu alın. Aynı işlemi mutfak dolapları içinde uygulayın. Diğer mutfak işlerini haftalık olarak uyguladığınız için aylık temizlikte size kolaylık sağlayacaktır. Banyoda yapacağınız işlemler ise şu şekildedir; fayans temizliği ve banyo dolapları düzenlemesidir. Odalarda ise lambaların tozunu alın ve baştan aşağı bütün evi süpürün, banyo ve tuvalette bulunan havalandırmaları temizleyin. Aylık temizlik rutininizi bu şekilde tamamlayabilirsiniz.

En detaylı temizlik türlerinden olan mevsimlik temizlikte yapmanız gerekenleri anlatmadan önce mevsimlik temizliğin ne kadar gerekli olduğunu anlamanız gerek. Yapacağınız işlemler uzun süredir dokunulmayan, yerinden dahi kıpırdamayan eşyalarınızı detaylı bir şekilde temizlemektir. Bunu yapmaktaki amaç ise uzun süredir kullanmadığınız eşyaların güvelenme ve bakteri oluşturma tehlikesi saçmasıdır. Mevsimlik temizliğinizi de bölümlere ayırarak hızlıca tamamlayabilirsiniz. Mutfaktan başlayarak derin dondurucunuzu detaylı bir şekilde boşaltıp en ince ayrıntısına kadar temizleyiniz. Varsa fırınınızın içindeki tepsileri ve rafları çıkararak detaylıca siliniz. Kuru bakliyatlarınızı kontrol ederek güvelenenler var ise çöpe atarak hemen kurtulunuz. Eğer çöpe atmak yerine saklamaya devam ederseniz diğer ürünlerinize de bulaşabilir. Mutfak dolaplarınızda bulunan eşyaları çıkararak detaylı bir silme işlemi uygulayınız. Mevsimlik mutfak temizliği için bu işlemler yeterli olacaktır. Banyoda yapacağınız ilk işlem ise son kullanma tarihi geçmiş ürünlerinizi çöpe atmak olsun. Burada bulunan bakım ürünlerinizin son kullanma tarihinin geçmesi cildinize büyük zararlar verebilir. Banyonuzda bulunan dolaplarınızı detaylı bir şekilde temizlemeniz önemlidir bu aşamayı atlamayı ihmal etmeyiniz. Odalarda yapacağınız işlere koltuk ve dolap arkalarını silerek başlayabilirsiniz. Hatta koltuklarınızı yıkamaya da vererek daha temiz bir ortam oluşturabilirsiniz. Daha sonra halılarınızı yıkamaya vererek yeni gibi görünen tertemiz halılara sahip olabilirsiniz. Evinizde dökülen veya boyaları yıpranan kısımlar varsa buralarda ufak tefek tadilat işlemleri gerçekleştirebilirsiniz. Yazlık ve kışlık kıyafetlerinizi ayırarak daha düzgün bir gardıroba sahip olabilirsiniz ve son olarak en önemlisi camlarınız, cam temizlemek zorlu olduğu kadar tehlikeli de olabiliyor. Birçok insan evinin camlarını temizlerken camdan düşerek ağır yaralanmalara maruz kalabiliyor. Bunun önüne geçmek için profesyonel bir firma ile anlaşabilirsiniz.  Tulu temizlik olarak İstanbul’da birçok temizlik alanında sizlere hizmet sunuyoruz.

Tabii bütün bu mevsimlik temizliklerinizi profesyonel firmalarla anlaşıp çok daha zahmetsiz hale getirebilirsiniz. Birçok temizlik firması bu konuda size yardımcı olmak için ellerinden geleni yapacaktır. Çalışan aileler için mevsimlik temizlikler çok zorlu olabiliyor. Günümüzde birçok insan firmalarla anlaşarak evlerinin genel temizliklerini bu şekilde sağlıyor.

Peki mevsimlik temizlik fiyatları ne kadar?

Mevsimlik temizlik fiyatları her ilde farklılıklar gösterebiliyor. Firmamızı arayıp bu konuda fiyat alabilir ve fikir sahibi olabilirsiniz. Çok sayıda temizlik firması bulunması sebebiyle bu işi bütçenize göre yapabilecek firmalar elbette ki bulunuyor. Yaşadığınız şehre göre firmaları arayıp talebinizi iletip bu şekilde onlardan fiyat alabilir ve bu konuda bir fikir sahibi olabilirsiniz. Son günlerde artan döviz kuruyla beraber her sektörde olduğu gibi mevsimlik temizlik fiyatlarında da doğal bir artış söz konusudur.

Büyük şehirlerde yaşıyorsanız, birden fazla firma arasında fiyat karşılaştırması yapıp size en uygun olan firmayla anlaşıp mevsimlik temizliğinizi yaptırabilirsiniz.

Ancak Türkiye’nin en büyük ve en kalabalık şehri İstanbul’da yaşıyorsanız durum biraz daha farklı. İstanbul’da birçok temizlik firması bulunuyor. Aynı oranda ise bir temizlik talebi söz konusu. İstanbul mevsimlik temizlik fiyatları bu yüzden çok değişken olabiliyor. Tabii bazı yaptıracağınız işlemleri ayrı olarak tutmanızda fayda var. Örneğin koltuk temizleme ve halı yıkama işlemlerini sadece bu işi yapan firmalarla anlaşıp daha ucuz bir şekilde tamamlayabilirsiniz.

İstanbul’da birçok şirket ve ofis bulunması sebebiyle temizlik firmaları çok yoğun olabiliyor. Bu nedenle temizlik yaptıracağınız tarihi belirleyerek önceden randevu alabilirsiniz. İşlemlerinizi gerçekleştireceğiniz tarihlerde İstanbul mevsimlik temizlik fiyatları artış veya düşüş gösterebilir. Örneğin bahar ayları yaklaşırken temizlik yaptırmak isterseniz doğal olarak fiyatlarda bir artış görülecektir.

Birçok firma ve ofis bu firmalarla bütün bir yıl için anlaşarak temizliklerini bu şekilde sağlıyorlar. Bu neden size verecekleri fiyatlar onlara göre farklılık gösterebilir. İstanbul’da ortalama iki yüz elli firma İstanbul mevsimlik temizlik hizmeti sunuyor. Bu nedenle fiyat karşılaştırması yapmanız zor olabilir. Çevrenizde mevsimlik temizlik yaptıran kişilere sorarak en uygun fiyatı elde edebilirsiniz. İstanbul mevsimlik temizlik işçileri sezonluk olarak bu sektöre girerek geçimini sağlayabiliyor, yada sadece ev temizliği yapan insanlara ulaşarak mevsimlik temizlik fiyatları hakkında bilgi sahibi olabilmeniz mümkün.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir