Hastane Temizliği

Hastanelerin iç ve dış cephe temizlik işlemleri

Ortak alanlarda uygun şekilde dezenfekte edilen mobilyalar

Bekleme salonu temizliği

Koridor temizliği

Muayenehanelerin temizliği

Depoların temizliği

Özel işlem ve müdahale odalarının temizliği

Hasta odalarının temizliği

Labratuvarların temizliği

Tuvalet ve lavoboların temizliği

Odaların zeminleri, camlar, masalar, sandalyeler, ve dolapların temizliği

Hastane zemin temizliği

Hastane dış cephe tamizliği

 

Medkal temizliği talebinizi belirtirken detayları iletmeniz sizlerin ve bizlerin işini kolaylaştıracaktır.Uzman ekibimiz ekipman ve malzeme sizin belirttiğiniz temizlik gereksimine göre getirmektedir.

 

MEDİKAL TEMİZLİK

Firmamız sahip olduğu misyon, etkili takım arkadaşları ve kullandığı doğal ürünler ile alanında öncüdür. Firmamız ile çalıştığınızda güven, profesyonellik ve temizlik bulacaksınız. Kullandığımız doğa dostu temizlik ürünlerimiz ile sadece temiz değil sağlıklı bir alan da sağlıyoruz ve arkamızda ferah izler bırakıyoruz.

Bir firmaya güvenmek bir insana güvenmek gibidir, kendinizi orada daha iyi ve güvende hissedersiniz. Tulu Temizlik olarak ürün kalitesi ve işinde uzman, eğitimli ekibi ile bu güveni daha iyi hissetmeniz için sizlere en iyi hizmeti vermeye çalışmaktayız. Firma olarak hastane temizliği hizmetini sunarken daima disiplinli iş anlayışı ve üstün kaliteyi ön planda tutarak sizlere kusursuz hizmet sunma çabasındayız.

Tedavi ve şifa için her insanın sürekli gittiği alanlar olmakla birlikte aynı zamanda bakteri ve mikropların da sıklıkla bulunduğu alanlar arasında en baştadır sağlık kuruluşları. Sağlıklı ve temiz bir ortam için dikkat edilmesi gereken alanların en başında olan sağlık kuruluşlarının temizliğinin de aynı özenle yapılması gerekir. Sağlık kuruluşlarının hastaların daha sağlıklı bir ortamda tedavi görmesi için devamlı temiz olması gerekir. Bu nedenle Sağlık kuruluşlarında yapılacak olan temizlik işlemi profesyonel olarak yapılmalıdır. Ayrıca temizlik ürünlerinin antibakteriyel olması ve temizliği yapan kişilerin deneyimli ve medikal temizlik konusunda yeterli bilgiye sahip olması gerekir. Medikal temizlik işleminde; doğru, doğal, yeterli ekipman ve itinalı çalışan bir ekip ile birlikte işlem yapıldığında bütün alanda etkili sonuçlar alınabilir.

Hastaların sağlığı açısından sağlık kuruluşlarındaki alanların devamlı olarak temizlenmesi ve temizliğin sistemli olması gerekir. Bunun için temizlik, risk alanlarının derecelendirilmesine yönelik hazırlanan bir program ile gerçekleştirilir. Bu proğramla derecelendirmeye göre temizliğin nasıl yapılması gerektiği ortaya konur ve farklı alanlardaki kir, toz ve bakteriler diğer alanlara götürülmeden dezenfekte edilerek temizleme işlemine devam edilir. Sağlık kuruluşunun boyutuna göre farklı sürelerde yapılacak olan temizleme işlemi sayesinde daha temiz ve hijyenik ortamlar yaratılır. Çalışan ekibin yeterli sayıda olması halinde temizleme işlemi daha kısa süre içinde tamamlanır. Temizlik ekibinin sistematik, devamlı ve dezenfekte şekilde yapacağı temizleme işlemi ile hastanenin devamlı olarak temiz kalması bu sayede de hastanede barınan bakteri ve mikropların ortamdan uzaklaştırılması sağlanır.

Sağlık kuruluşlarının devamlı temiz olması gerektiği ve bunu mümkün kılmanın da risk alanlarına göre derecelendirme yapılmasına bağlı olduğunu söylemiştik. Bu derecelendirmeye göre; birinci öncelikli temizlik yapılması gereken alanlar ameliyathaneler, yoğun bakım üniteleri ve bu alanların içinde bulunan, banyo, koridor, depo ve personel odalarıdır. Bu alanlarda sık ve etkili temizlik yapılması şarttır. Bu alanlardaki temizlik ertelenemez, kirlenen yerlerin anında dezenfekte edilmesi gerekir. İkinci öncelikli temizlik yapılması gereken alanlar ise acil servis, merkezi sterilizasyon ünitesi, mikrobiyoloji laboratuvarı ve bu alanların içinde bulunan veya bu alanlarla ilişkili olan, banyo, koridor, personel odalarıdır. Bunlar da düzenli olarak temizlik yapılması ve dezenfekte edilmesi gereken alanlardır. Üçüncü öncelikli temizlik yapılması gereken alanlar ise mutfak, genel klinikler, koroner yoğun bakım ünitesi, laboratuvarlar, bekleme salonları, günlük kullanım alanları, poliklinikler, morg, kafeterya ve bu alanların içinde bulunan veya bu alanlarla ilişkili olan asansörler, merdivenler, banyolar, toplantı odaları, personel odaları, depolardır. Bu alanlar ise çoğunlukla idari işlerin yapıldığı alanlardır ve anında temizlik ve dezenfekte gerektirmezler, düzenli olarak temizlik yapılması yeterlidir. Temizlik aşama aşama yapılarak farklı alanlarda bulunan kirlerin diğer alana bulaşması engellenmiş olunur.

Sağlık kuruluşu temizliği gerçekleştirilirken personellerin her zaman iş kıyafetleri ile işlerini gerçekleştirmeleri gerekir. Hastane koşullarına uygun olarak eldiven, iş kıyafeti, maske, bone takılır ve her zaman hijyenik ekipmanlar kullanılır. Temizlik şirketi elemanlarımız her zaman bu kurallara uygun davranır. Daima müşterilerimize karşı güler yüzlüdürler ve disiplinli çalışırlar.Bu sayede yaptığımız her işte ve her alanda memnuniyet elde etmekteyiz.

Düzenli bir şekilde temizlik yapabilecek kapasiteye ve yeterliliğe sahip ekibimiz, temizlik ürünlerinde tamamını insan ve çevre sağlığına herhangi bir zararı olmayan, kalitesini ve farkını ortaya koyan markalardan birinci sınıf malzeme seçimimiz, modern temizlik yöntemlerimiz kolay çevrimiçi randevu hizmetimizle 7 gün 24 saat sizler için buradayız.
Dilediğiniz zaman arayarak temizlik türleri ve ücretleriyle ilgili bilgi alabilir, sizin için en uygun zamana randevu oluşturabilirsiniz.