magaza temizligi

Zemin ve duvarların türüne göre uygun silme/ yıkama/ kurulama/ ovma/ buharlı temizleme işlemleri

Masa, dolap vb. eşyaların yüzey türüne göre uygun temizleyiciler kullanarak silme/ yıkama/ kurulama

Perde, koltuk vb. eşyaların türüne göre yüzey temizliği

Tuvalet/ lavabo/ fayans/ derz aralarının temizlenmesi, ovulması, yıkanması, kurulanması

Cam temizliği

Dış cephe cam temizliği

Parke temizliği

Zemin temizliği

Raf temizliği

Showroom temizliği

Dükkan temizliği

Market temizliği

 

Mağaza temizliği talebinizi belirtirken detayları iletmeniz sizlerin ve bizlerin işini kolaylaştıracaktır.Uzman ekibimiz ekipman ve malzeme sizin belirttiğiniz temizlik gereksimine göre getirmektedir.

 

 

MAĞAZA TEMİZLİĞİ

İyi hizmet vermek günümüzde en çok aranan kavramlardan bir tanesi halini almıştır. Girdiğimiz her mağazada gerek çalışanlar olsun, gerek ürünler olsun en iyisini ve ilgilisini bekleriz. Hizmet sektörü, bazı kuralları olan ve dikkat edilmediğinde kötü sonuçlar doğuracak olan bir sektördür. İyi bir mağazacı, esnaf olmak özellikle müşterilerinize iyi bir imaj çizmenizi gerektirir. Özellikle mağaza temizliği konusunda denetim ve teknikler dikkat edilmesi gereken en önemli hususlardır.

Günümüzde ister gıda sektörü, ister tekstil, ister ofis hangi sektörde olursa olsun hizmet veren tüm mağazalarda müşteriler özellikle hijyen koşullarına uygun olup olmadığını incelemektedir. Ancak mağazalarda, rafların düzenlenmesi, ürünlerin tedarik edilmesi, müşterinin karşılanması gibi birçok yoğun tempoda çalışan personel mağaza temizliğine çok fazla zaman ayıramamaktadır. Bu durumda mağaza ya da ofiste çalışanların ve yöneticilerin yükünü azaltacak bir sektör ortaya çıkmıştır; mağaza temizliği sektörü…

Mağazanızın güvenli ve sağlıklı ürünlerle, ince ayrıntısına kadar temizlenmesini isteyebilirsiniz. Bunu mağaza temizliği sunan firmaların yapması size zamandan ve maddiyattan tasarruf sağlayacaktır.  Sunmuş olduğunuz hizmetin iyiliği ve mağazanızın temizliği müşterilerinize verdiğiniz önemin de bir göstergesidir. Veli nimetiniz olan müşterilerinizin içinin rahatlığı ve gerekli hijyenik koşullarda alışveriş yapması esnaf olarak süreklilik sağlayacaktır. Daha çok tercih edilme yanı sıra düzenli müşteri olanağınız da artmış olacaktır.

Hayatın her alanında süreklilik ve tutunabilmek önemlidir. Yapılan hizmet ne olursa olsun öncelikle hizmeti alan kişilerin memnuniyeti en hassas konudur. Çünkü bu memnuniyet sektörde tutunmanızı ve daha fazla verimlilik almanızı sağlayacaktır. Mazağa temizliği sağlayacağınız memnuniyetin büyük bir kısmını oluşturmaktadır.

Pe Ki Mağaza Sahiplerinin Mağaza Temizlemede Dikkat Etmesi Gereken Hususlar Nelerdir? ;

  • Öncelikle yapılacak olan temizliğin planlanması ve ayrıntılı olarak iş bölümünün yapılması gerekmektedir.
  • İşi yapacak olan personelin uygun olup olmadığı tespit edilmelidir.
  • Kullanılacak ürünlerin hijyen kurallarına uygun olup olmadığı kontrol edilmelidir.
  • Mağazanın tüm katları ve odaları incelenip kullanılacak uygun ürünler tespit edilmelidir.
  • Sürekli ve düzenli temizlik sağlanıp gerek çalışanların gerek yöneticilerin yükünün azaltılması gerekmektedir.
  • Özellikle müşterilerin en fazla kullandıkları alanlar daha dikkatli temizlenmeli ve bu konuda gerekli kontrollerin düzenli olarak yapılması sağlanmalıdır.
  • Özellikle cam, ayna gibi aksesuarların temizliğine dikkat edilmeli, görüntü olarak hijyenik durması sağlanmalıdır.

 

Bütün bu koşulları elbette ki çalışanlardan beklemek doğru olmayacaktır. Mağaza temizliği alanında hizmet veren firmalardan yardım almak en doğru karar olmaktadır. Çünkü hem maddi açıdan hem de zamandan tasarruf en iyi bu şekilde sağlanmaktadır.

 

Neden Mağazamı Temizletmeliyim?

Alışverişin sürekli bir sirkülasyon halini aldığı bu dönemlerde, aynı ürünleri satan bir den fazla firma yan yana mağazalarda hizmet vermektedir. Pe ki bu mağazalara gelecek olan müşteriler hangi mağazayı tercih edeceğine nasıl karar verir? Bu aşamada mağazanın içi ve ürünlerinden daha çok dış görüntüsü, temizliği ve vitrin tasarımı dikkat çekmektedir. Özellikle dış temizliği, camların görüntüsü ilk bakıldığında insanlar üzerinde farkında olmadıkları bir içgüdüsel etki yaratmaktadır. Bu da daha çok müşteri kazanılmasını ve aynı ürünleri satan diğer mağazalardan bir adım daha önde hizmet verebilmelerini sağlamaktadır. Camları lekelerle dolu, girişi pislik içerisinde olan bir mağazanın içinde ne kadar temiz hizmet verirseniz verin müşteriyi çekmeniz olanaksızdır. Müşteriyi ürünlerin yanı sıra ürün raflarının, test odalarının ve mağazanın her alanının temiz ve hijyenik olması da etkileyecektir. Bu nedenle öncelikle dış temizlik olmak üzere, mağazanın genelinde ayrıntılı temizlik yapılması gerekmektedir. Bir başka neden ise masraflardan kaçmaktır. Mağazanızın temizliğini belirli aralıklarda ve düzende sadece çalışan personele ya da yöneticilere yaptırmak pek de mümkün değildir. Ayrıca bu hem zamandan hem de sürekli kullanılan ürünlerin alımı, kullanımı gibi durumlarla maddi açıdan büyük sorunlar doğurabilecektir. Sonuç olarak hem en ince ayrıntısına kadar temizlik yapamamış hem de zamandan ve paradan tasarruf sağlayamamış olacaksınız.

Mağaza Temizliği Fiyatları;

Teknolojinin ilerlediği bir çağda yaşamaktayız. Her alanda olduğu gibi mağaza temizliği alanında da yeni teknolojik ürünler sayesinde oldukça hızlı ve güvenilir hizmet veren temizlik firmaları bulunmaktadır. İyi bir mağaza temizlik firması, yapılacak olan temizliği önceden keşif yaparak temizlik fiyatı vermektedir. Eğer ki işlek bir mağaza yönetiyor iseniz ve süreklilik istiyor iseniz temizlik konusunda hassas olmanız kaçınılmazdır. İyi bir temizlik şirketi ile anlaşıp düzenli ve sürekli temizlik sağlanması hem yönetici hem çalışanlar için büyük kazançlar doğuracaktır. Bir mağazada dışarıdan destek alınmadan yapılan temizlik hem sağlıklı olmayacaktır, hem de harcanılan maddi kayıplara yol açacaktır. Tulu Temizlik, firmanıza en uygun fiyatlarda temizlik imkânı sunmak için çalışmaktadır. Mağaza temizliği fiyatları araştırmasında en uygun olarak en fazla tercih edilen firmalar listesinde ön sıralarda Tulu Temizlik yer almaktadır. Güvenilir hizmet ve uygun fiyat arayışınız var ise mutlaka Tulu Temizlik ile tanışmanız gerekmektedir.

Mağaza temizliği denildiğinde özellikle kullanılan ürünler, makineler fiyat belirleyici özelliklerdendir. Temizlik konusunda tercih edilecek firmanın özellikle memnuniyet listesi ve çalıştığı firmalar dikkat çekici olmalıdır. Kullanılan makine ve teçhizatın yanı sıra temizliği yapan çalışanlarında işin ehli olması gerekmektedir. Profesyonel bir ekibin çalışma şekli ile sıradan ve kendi işinin dışında, rica üzerine temizlik yapan bir kişinin temizliği elbette ki aynı olmayacaktır. Ayrıca bu durum personelin kendi işini aksatmasını sağlayarak maddi kayıp ve müşteri memnuniyetinde gerileme sağlayacaktır. Profesyonel temizlikçi yapması gereken işi en iyi şekilde bilir ve en kısa süre içerisinde gerçekleştirir. Çünkü uğraşması gereken tek iş odur ve işi hakkıyla yerine getirmesi gerektiğini düşünür. Bu sebeple mağaza temizliği için ayrılan bütçe, diğer koşullarda harcanan masraflardan daha azdır. Hem maddi hem manevi tasarruf sağlayacaktır.

Mağaza temizliği İstanbul denildiğinde de listelerin en başında yer alan firmalardan bir tanesi Tulu Temizliktir. Profesyonel temizlik ekibi ve kullanılan teknolojik ürünleriyle mağaza temizliğinin en yeni ve en iyi adresi halini almıştır. Son zamanlarda en çok kullanılan buharlı temizlik ürünleri ve her alanda hizmet veren tüm mağazaların iç, dış mekân temizliği konusunda kendini sürekli geliştirmektedir. ‘Önce temizlik sonra temizlik’ ilkesiyle yaşanılan hayatı ister ofis olsun, ister ev olsun tüm mekânları temiz ve sağlıklı bir hale getirmek için hizmet veren bir firmadan bahsediyoruz. Aynı zamanda, Tulu Temizlik, istenilen her alanda sorunsuz hizmet ve sürekli memnuniyet ilkesiyle de hizmet vermeye çalışmaktadır. İstanbul ‘un her yerine sınırsız hizmet imkânı sunarak en kısa sürede en ince temizliği sağlamayı hedeflemektedir. Mağaza temizliği İstanbul araştırmalarında en başarılı olmayı, en çok tercih edilen firma olmayı görev edinmiştir. Sadece bir telefonunuzla en ulaşılmaz yerlerin temizliğini sağlayabilirsiniz. Tulu Temizlik, çevre dostu temizlik ürünleri ile hem çalışanlarınızın hem de müşterileriniz sağlığını riske atmayacağınız bir tercih sunmaktadır. Mağaza temizliği artık bir çile olmaktan çıkmakta. Siz arkanıza yaslanıp konforun tadını çıkarırken, mağazanız tertemiz bir nefes alsın. Personeliniz de müşterilerinize daha fazla zaman ayırarak müşteri memnuniyetini üst seviyelere çıkarmaya devam etsin.

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir