koltuk yikama istanbul

Buharlı koltuk yıkama

Yerinde koltuk yıkama

Deri koltuk yıkama

Minderli koltuk yıkama

Araç koltuğu yıkama

Konferans salonu koltuğu yıkama

Sinema salonu koltuğu yıkama

Tiyatro salonu koltuğu yıkama

Toplantı salonu koltuğu yıkama

Restuarant sandalyesi yıkama

Lokanta sandalyesi yıkama

Cafe sandalyesi yıkama

 

Koltuk yıkama hizmeti talebinizi belirtirken detayları iletmeniz sizlerin ve bizlerin işini kolaylaştıracaktır.Uzman ekibimiz ekipman ve malzeme sizin belirttiğiniz temizlik gereksimine göre getirmektedir.

 

 

KOLTUK YIKAMA

Kimi zaman evimizin ya da işyerimizin her noktasını detaylıca temizlesek de koltuklara yeterince önem vermeyiz. Oysa toz, polen, mikrop, yiyecek kırıntıları ve lekeler koltuklar için zorlu unsurların başında gelir. Ev ve işyerlerinize giren tozun % 80’i koltuklarınızda yer tutarak hem sağlığınızı hem de göz zevkinizi büyük oranda tehdit eder. Bu nedenle koltuk temizliği konusunda önlemler almanız da kaçınılmazdır. Daha sağlıklı bir yaşam ve daha temiz bir görüntü için koltuk yıkama rutini edinmeniz de uzmanlar tarafından şiddetle önerilir.

Tulu Temizlik olarak profesyonel çalışma ekibimiz ile koltuk yıkama hizmeti veriyor ve sizleri tertemiz koltuklara kavuşturuyoruz.

Temizlik ve Önemi

Yaşanabilir temiz ortamlar yaratmak ve yaşam kalitesini yükseltmek için temizlik zorunlu bir eylemdir. Kullandığımız ve yaşadığımız mekânların her zaman kullanım için temiz ve hazır hale getirilmesi de bir o kadar önemlidir. İçinde yaşadığımız ortamlardaki yüzey ve kaplamaların kullanım ömrünü uzatmak, mikroorganizmalardan arındırılmış güvenli hijyenik bir ortam yaratmak için de oldukça önemlidir. Temizliğin bir diğer önemli nedeni ise bulaşıcı hastalık ve benzerlerinin yayılmasını önlemektir. Düzenli ve doğru temizlik ile bakteri ve mikropların transfer riski minimuma indirilir.

Koltuk yıkama, genellikle temizlik rutininde atlanılan bir adımdır. Polen, toz, mikrop, yiyecek kırıntıları ve lekeler koltuklar için neredeyse bir kâbus halini almaktadır. Koltuk üzerinde toz ve kirin haricinde mite, akar ve bazı mikroorganizmalar yer almakta ve sağlığınızı doğrudan olumsuz olarak etkilemektedir. Mite, akar ve bakteriler özelikle solunum yolu rahatsızlıklarının temel nedenleri arasında yer alır.

Günlük ya da haftalık olarak sahip olduğumuz temizlik rutini, söz konusu bu bakterilerden koltuklarımızı korumak için yeterli değildir. Koltukların yüzeyini silmek söz konusu bakterilerden tam anlamıyla korunmamıza yardımcı olmaz. Bu eylem yalnızca yüzeysel bir temizlik anlamına gelir. Yalnızca doğru temizlik ürünleri kullanılarak koltuk yıkama yapılmalı ve bu şekilde koltukları kirden ve mikroptan arındırmak gereklidir.

Temizlik, her insanın sahip olması gereken, çevre ve insan sağlığı için zaruri sayılan bir alışkanlıktır. Bunun en büyük nedeni ise temizlik ve hijyen olmadan sağlıklı bir yaşamı sürdürmenin mümkün olmamasıdır. Daha sağlıklı bir yaşam için temizlik uygulamaları sürekli ve düzenli olarak yapılmalıdır. Bu nedenle koltuk yıkama konusuna gereken önem verilmeli ve bu adım asla atlanmamalıdır.

Neden Koltuk Yıkama Yapılmalıdır?

Koltuk yıkama görünen ve görünmeyen bütün kir ve lekeleri derinlemesine temizleyerek mobilyalarınızın ilk satın alındıkları günkü temizliğine kavuşmalarını sağlamaktadır. Hijyen için adeta zorunlu bir işlem olan koltuk yıkama, sağlığınız açısından meydana gelecek riskleri de minimuma indirir. Ev ve iş yerinizde bulunan koltuklar, derinlemesine temizlenerek kumaş yüzeyleri en temiz hale getirilir.

Ev tipi temizlik ürünleri ve ev tipi cihazlar koltuk yıkama hususunda yeterli temizlik sağlayamamaktadır. Bu nedenle mobilyalarınız sanayi tipi tam profesyonel cihazlar kullanılarak anti bakteriyel deterjanlarla ayrıntılı ve özenli olarak yıkanmalıdır. Özellikle de astım, koah, sinüzit gibi ciddi solunum yolu rahatsızlıklarından şikâyetçi olanlar ve alerjik hassasiyeti bulunan kişiler için koltuk, yatak ve sandalye kumaşına nüfus etmiş ev tozları ciddi risk oluşturmaktadır. Tüm bu nedenlerden ötürü de detaylı koltuk yıkama işlemi yapılmalıdır.

Koltuk Yıkama İşlemi Nasıl Yapılır?

Koltuk yıkama işlemi oldukça ayrıntılıdır. Bu hizmeti daha ayrıntılı tanımlamak gerekirse; koltuk, kanepe, çekyat, sandalye, yatak ve halı gibi kumaş yüzeyleri bulunan mobilya ve ev eşyalarının ya da oto koltuklarının yıkanarak kir ve lekelerden arındırılması işlemlerine denilmektedir. Söz konusu bu işlem mevcut mobilyalarınızın adedi ve büyüklüğüne göre değişkenlik göstermekle birlikte ortalama bir saat kadar bir süre ile tamamlanmaktadır.

Koltuk yıkama, özel makineler ve temizlik ürünleri kullanılarak yerinizde yapılmaktadır. Böylece koltukta üreyen bakteriler kumaş aralığına işleyen ev tozlarının üzerinde yaşayan akarlar uzaklaştırılmakta ve müşteri mağduriyeti asla yaşanmamaktadır.

Tulu Temizlik İle Koltuklar Her Zaman Temiz

Koltuk temizleme işlemi profesyonel koltuk temizleme makineleri kullanılarak yine koltuk temizleme ürünleri ile birlikte yapılmaktadır. Alanında uzman çalışma ekibimiz ilk önce koltuk kumaşını, cinsini, varsa lekeleri ve türlerini, koltuğun sahip olduğu kir yoğunluğunu tespit etmekte ardından koltuğun ihtiyacı olan yöntemi belirlemektedir.

Tulu Temizlik olarak kullandığımız deterjanlar tamamen doğal, kimyasal içermeyen, ardında kalıntı bırakmayan güvenilir markalardan oluşmakta; TSE onaylı anti bakteriyel ve antialerjik ürünler barındırarak sizlere ihtiyacınız olan hijyeni sağlamaktadır.

Tulu Temizlik olarak koltuk yıkama işleminde kullandığımız cihazlar ise sanayi tipi olmakla birlikte tam profesyonel cihazlardır. İstanbul’da hizmet veren firmamız deneyimli ve güler yüzlü çalışma ekibiyle birlikte sizlere profesyonel koltuk temizliği hizmeti vermektedir. Eğer siz de kaliteli hizmet almak ve koltuklarınızı ilk günkü temizliğine kavuşturmak isterseniz bize ulaşabilir, Tulu Temizlik’ten randevu alabilirsiniz.