hali yikama

Buharlı halı yıkama

Halı yıkama

Yerinde halı yıkama

El dokumalı halı yıkama

Kilim yıkama

Yatak - sünger yıkama

Yorgan - battaniye yıkama

Step halısı yıkama

Uşak halısı yıkama

Yörük halısı yıkama

Nepal halısı yıkama

Yağ lekesi çıkarma

Pas lekesi çıkarma

Çay lekesi çıkarma

Mum lekesi çıkarma

 

Halı temizliği talebinizi belirtirken detayları iletmeniz sizlerin ve bizlerin işini kolaylaştıracaktır.Uzman ekibimiz ekipman ve malzeme sizin belirttiğiniz temizlik gereksimine göre getirmektedir.

 

HALI TEMİZLİĞİ

Halı temizliği, yaşam alanları için oldukça önemli olan bir işlemdir. Profesyonel olmayan ellerde yapıldığında temizlikten çok bakteri yuvası olmaya aday bir alan haline gelebilmektedir. Peki profesyonel halı temizliği nedene bu kadar önemli? Tulu Temizlik olarak sizin için bu konuyu enine boyuna irdeledik. Zaman kaybetmeden anlatmaya başlayalım!

Halılar, yaşam alanlarında sundukları sıcaklık ve yumuşaklık hissi nedeniyle evler için dekoratif bir ögeden çok daha fazlasıdır. Ama yapıları ve yapıldıkları malzemeler nedeniyle çabuk kirlenmeye ve kir tutmaya oldukça meyillidirler. Kimi zaman elektrik süpürgesi ile süpürülmeleri bile onları temizlemeye yeterli gelmeyebilir.

Üzerinde yaşamımızın belirli zamanlarını harcadığımız halılar, çeşitli kirlenmelere maruz kalabilmektedirler. Çay, kahve, yemek artıkları, meyve suyu, şarap, vb. birçok yiyecek ve içecek maddesinin dökülebildiği bir alandan söz ediyoruz. Bu alanların oldukça temiz ve yaşanabilir bir alan olması sebebiyle halıları temiz tutmanın en kısa yolunun, halı temizliği yapan profesyonel bir firmayla anlaşmak olduğu unutulmaması gerekenlerin başında gelmektedir.

 

Uzun Ömürlü Kullanım

Profesyonel halı temizleme hizmetlerinin birçok faydası bulunmaktadır. Bu faydaların en başında uzun ömürlü bir kullanım gelmektedir. Halı temizliğinin; halının kullanım ömrünün uzaması, insan sağlığına yararları ve evinize ferah bir görünüm kazandırması gibi birçok avantajı bulunmaktadır.

Halı üzerinde farklı kirlerin birikmesi, bu kirlerin adeta bir zımpara görevi görmesine sebep olur. Bu durum halınızın liflerinin parçalanmasına ve dolayısıyla dağılmasına neden olabilmektedir. Halı üzerinde bulunan kirler, üzerlerine her basıldığında zımparalama etkisi yaratır ve liflerdeki dağılma ve parçalanma daha da artar. Böylece halının çabucak aşınmasına ve kullanım ömrünün azalmasına neden olur.

Elektrik süpürgelerinin vakumlama özelliği düzenli olarak yapılsa bile tüm kir parçacıklarının giderilmesi sağlanamaz. Profesyonel halı temizliği, tüm toz parçacıklarından kurtulmanın ve böylece halının kullanım ömrünün uzamasının tek ideal çözümüdür. Profesyonel halı temizleme hizmetini almanın temel avantajı; konusunda uzman ve eğitimli personellerin ellerinde, her türlü halıya uygun temizlik malzemelerinin bulunmasının yanı sıra gerekli temizleme araçları ile verimli bir temizlik işlemi gerçekleştirmeleri olarak nitelendirilebilir.

Tulu Temizlik, konusunda uzman ve eğitimli personeli ile en son teknoloji araç ve malzemelerin kullanıldığı profesyonel bir temizlik şirketidir.

 

Sağlık Yararları

 Halılar, uygun bir şekilde temizlenemediğinde çok çeşitli sağlık sorunlarına neden olurlar. Bunun en temel nedeni; halı üzerindeki çok farklı kirlerin içinde yaşayan bakteri, mantar ve bunun gibi zararlı organizmaların buralara yerleşmesi olarak açıklanabilir.

Bu zararlılar temizlenmeyen bir halı üzerinde birikmeye ve çoğalmaya devam ederek, insan sağlığı üzerinde zararları olabilecek bir kaynak haline gelebilmektedirler. Bu kirler sadece insan sağlığında belirli rahatsızlıklara değil, hastalıklara neden olabilecek durumların ortaya çıkmasına yol açabilirler. Ayrıca astım ve egzama gibi diğer alerjik hastalıklara davetiye çıkarabilirler.

Halınızı süpürerek sağlığı tehdit eden maddelerden kurtulmanız mümkün olmayabilir. Profesyonel halı temizliği, halıdaki tüm sağlığı tehdit eden maddeleri giderici derin temizlik yöntemleri kullanarak temizlik işlemi gerçekleştirir.

 

Dekorasyonun Bir Parçası

 Kirli halılar, bütün odanın arzu ettiğiniz dekorasyonunu bozabilir ve havasını olumsuz yönde etkileyebilirler. Profesyonel halı temizliği hizmeti alarak taze ve canlı bir atmosfer oluşmasını sağlayabilirsiniz. Misafirleriniz evinizi ziyaret ettiklerinde ilk odaklanacakları eşyalarınız halılarınız olacaktır. Bu nedenle halınız evinizde göz önünde olan bir dekorasyon ögesidir.

Ayrıca halı üzerinde kir birikmesi ışığın halıya yansımasına engel olacak ve böylece donuk bir görünümün ortaya çıkmasına sebep olacaktır. Halı temizliği sayesinde halılarınız kirlerden arınır ve parlak bir görünüme kavuşur.

Tulu temizlik; profesyonel halı temizliğini, halınızdaki kirlerden ve organik atıklardan kurtulmanızı sağlayacak ve kötü kokularından arındıracak şekilde uygular. Böylece halılarınız temiz, odanızın atmosferi istediğiniz gibi ferah ve hoş bir ambiyansa sahip olabilir.

 

Paranız Cebinizde Kalsın!

Yeni bir halı demek ister istemez cebinize göre belirli bir maliyet oluşması demektir. Halınızın düzenli temizlenmesi hem onun kullanım ömrünü arttırır hem de paranızın cebinizde kalmasını sağlar. Yeni bir dekorasyon fikriniz varsa yeni bir halıya ihtiyaç duymak yerine evinizin farklı bir köşesinde kullanmak üzere profesyonel bir halı temizliği yaptırarak en az maliyetle bu durumu lehinize çevirebilirsiniz.

Tüm kirlerin optimum düzeyde temizlendiği profesyonel halı temizliği hizmeti, yukarıda yazılı olan yararları sağlamak için oldukça önemlidir. Bu sayede halınızın temiz kalması; sıcak, yumuşak ve ferah bir atmosferin oluşması açısından sizin iyiliğinize olacaktır.

Tulu Temizlik, profesyonel halı temizliği hizmetini, konusunda tecrübeli ve eğitimli personeli sayesinde özenli, profesyonel ve en uygun fiyat seçenekleri ile sizlere sunar. Daha fazla bilgi almak için hemen bizimle iletişime geçin!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir