tekne temizligi

Kaptan köşkü temizliği

Makine dairesi temizliği

Mutfak bölümündeki ocak, fırın, mini buzdolabı, çamaşır makinesi gibi beyaz eşyaların temizliği

Güvertede yer alan oturma gruplarının bakım ve temizliği

Gemi içerisinde yer alan yatak ve koltuklar özel araçlarla temizlenmekte herhangi bir küf ya da kötü koku ile bakteriyel kalmamaktadır

Odalarda bulunan banyo ve lavabo temizliği

Gemilerdeki zeminin temizliğinden havalandırma kanallarının temizliği

cam ve çerçevelerin temizliğinden yatakların temizliği

Gemi güverte ve dış cephe temizliği

Gemide bulunan ahşap, deri, cam, pvc, plastik kaplama, halı, halıflex, nikelaj kaplama bölmelerin temizliği

 

Gemi  temizliği talebinizi belirtirken detayları iletmeniz sizlerin ve bizlerin işini kolaylaştıracaktır.Uzman ekibimiz ekipman ve malzeme sizin belirttiğiniz temizlik gereksimine göre getirmektedir.

 

 

Gemi Temizliği

Temizlik söz konusu olduğu zaman profesyonel tercihin önemi artmaktadır. Özellikle kapsamlı bir hijyene ihtiyaç duyan gemi ve yat temizliği, uzman bir ekip eşliğinde yapılmalıdır. %100 memnuniyet vadeden firmamız, kısa süre içerisinde güveninizi kazanacaktır. Temizlik sonucunda geminiz, limanda ışıltılı bir görünüm sergileyecektir. Tüm hijyen standartları değerlendirilerek kaliteli bir gemi temizliği yapılmakta, detaylardan ve zorlu kirlerden kaçınılmamaktadır.

  Gemi Temizliği Nasıl Yapılır?

Uzman kadro ve profesyonel çalışma sistemi ile yapılan gemi ve yat temizliği, birçok aşamadan oluşur. Dolayısıyla kişisel olarak yapılan temizlik ile birçok açıdan ayrılır. Öncelikle kullanılan malzemeler, büyük bir dikkat eşliğinde seçilmektedir. Sağlık ve hijyen kurallarına uyum sağlayan kaliteli temizlik ürünleri bir araya getirilir. Böylece donanımsal olarak zengin bir şekilde süreç başlanır.

İlk aşamada, temizlik talebinde bulunan birey ya da bireyler ile etkili bir iletişim kurulur. Beklentileri büyük bir itina ile kaydedildikten sonra çalışma yöntemi belirlenir. Asıl amaç, müşteri memnuniyetini korumak ve iş birliği içinde hareket etmektir. Temizliğin kapsamı da bu doğrultuda belirlenir. Örneğin; gemi içinde bulunan mobilyaların temizlik durumu da önem kazanacaktır. Bunun dışında duvar gibi ek unsurlar da başlangıçta konuşulması gereken detaylardır. Bu sınır tam olarak belirlendikten sonra temizlik kısmına geçilecektir. Kişisel yöntemlerle başarılamayacak kadar detaylı ve profesyonel yapılan bu işlem, sizi oldukça memnun edecektir.

Temizliğin detayları hakkında bahsetmek de okuyucu için bilgilendirici olacaktır. Öncelikle mutfak ve mutfak eşyalarına ayrı bir hassasiyet gösterilecektir. Temizlik süresi boyunca ayrı malzemeler kullanılacak, oldukça titiz bir anlayış ile tüm bakterilerinden arındırılacaktır. Böylece sağlık standartlarına uygun, güvenle tercih edebileceğiniz bir temizlik hizmeti sunulmuş olmaktadır. Her yönden sizi, sizden daha iyi düşünen ve ‘’en iyisini yapmak’’ prensibi ile hareket eden firmamız, günden güne kendini geliştirmektedir. Temizlik sürecinde yine bu prensip doğrultusunda hiçbir zorlu aktiviten de kaçınılmamaktadır. Mobilyalar ve diğer eşyalar kaldırılmakta, detaylı temizlik sağlandıktan sonra tekrar yerine konulmaktadır. Bu şekilde gemi ya da yatın içi, toz ve bakterilerden arınacak, ferah bir ortama kavuşacaktır. Tertemiz oksijene sahip olduğu takdirde yaşam kaliteniz de olumlu etkilenecektir. Tüm bu etkenler de değerlendirilerek temizliğe gereken önem verilmeli, mutlaka profesyonel bir kadro ile iş birliği yapılmalıdır. Aksi takdirde yapılan temizliğin profesyonel açıdan hiçbir faydası olmayacaktır.

Bunun dışında ‘’Gemi temizliği nasıl yapılır?’’ sorusuna verilen cevaplardan biri de teknolojik donanım olacaktır. Teknolojik açıdan yeterli olunmadığı takdirde yapılan temizlik işlemi de yetersiz kalacaktır. Sadece kişisel yöntemler kullanmaya çalışmak, eşyalarınızın yıpranmasına neden olacaktır. Bununla birlikte temizlik, yüzeysel kalacaktır. Çağın standartlarına uygun gemi ve yat temizliği yapılmalıdır. Bu kritere uyulduğu zaman geminin iç görünümü de profesyonel bir estetik sunacaktır. Geminin büyüklüğü her ne olursa olsun aynı prensiplere önem verilmektedir. Daha küçük olmasına karşın tekne temizliği de ince detaylara dikkat edilerek yapılmaktadır. Küçük bir alan, sık kullanıma maruz kaldığı için daha kalıcı ve derin kirler meydana gelmektedir. Tüm bunlar, detaylı bir şekilde ele alınacak ve sonunda tertemiz bir tekne sunulacaktır.

 

Gemi, Yat ve Tekne Temizliğinin Ana Noktaları

Gemi, tekne ya da yat temizliği aslında aynı ana noktalara bağlı kalınacak yapılmaktadır. Tüm bu liman araçlarının profesyonel temizliği, aynı kategori üzerinden de değerlendirilebilir. Tabi ki bu müşteri için böyledir. Liman sektöründe kazandığı tecrübe ile tüm deniz araçlarının temizliğini, uzman firmamız gerçekleştirecektir. Ancak tüm araçlara ayrı bir özen ve farklı bir yöntem ile yaklaşacaktır.  Gemi, yat ya da tekne olmak üzere tüm araçlar, kendine has bir temizlik stratejisine ihtiyaç duyar. Bunun dışında aracın kendi kişiselliği de dikkat edilecek unsurlardan biridir. Örneğin; içerisindeki mobilyaların hassasiyeti de değerlendirilir. Amaç hiçbir mobilyanıza ya da kişisel eşyanıza zarar vermeden süreci tamamlamaktır. Memnuniyetinizi garanti altına almak için her ayrıntıya itina ile yaklaşılır.

Araç içerisinde olan tüm çekmeceler, düzenli bir şekilde boşaltılır. Dolabın temizliği tamamlanana kadar özenle kenarda tutulur, ardından sınıflandırılarak tekrar yerleştirilir. Temizlik esnasında ve sonrasında düzenin korunmasına dikkat edilir. Temizlik ve düzen eş zamanlı olarak gerçekleştirilerek, ferah bir ortam sunmak amaçlanır.

Deterjan seçimi de gemilerin ihtiyacı göz önünde bulundurularak yapılır. Oksitlenme yapmasını engellemek için uygun malzeme seçimi önemlidir. Temizliği en kaliteli hali ile hizmete dönüştürmek için bu seçimlere dikkat edilmektedir. Özellikle sektörde kazanılan tecrübe bunu daha kolay hale getirmektedir. Güverte ve zemin temizliği yapılırken malzemeler daha fazla kullanılmakta, deterjanlı sular eşliğinde ekstra çaba gösterilmektedir. Böylece tam hijyen sağlanmakta, uzun süre devamlılığını koruyacak bir temizlik gerçekleşmektedir.

İç kısımlarda bulunan halılar için özel makineler kullanılmaktadır. Firmanın teknolojik yenilikleri takip ederek çağın standartlarına uygun olarak çalışması, bu noktada önem kazanmaktadır. Yüksek vakum derecesi olan ve en derindeki kirleri dahi emen makine kullanılmaktadır. Hem yat hem de tekne temizliği için yatak temizliği de ekstra önem kazanmaktadır. Bakteri ve mikropların en çok biriktiği yer nevresim ve minderler olmaktadır. Her biri yapısına uygun olarak şekilde hijyenik hale getirilmektedir. Böylece sağlığı tehdit eden unsurlardan biri de ortadan kalkmaktadır.

Sandalye ve mobilyalar yine uygun deterjan ve makineler yardımı ile temizlenmekte, hem hijyenik hem de estetik açıdan avantaj sağlanmaktadır. Özellikle yat temizliği söz konusu olduğu zaman mobilyalara ayırılan zaman da artacaktır. İç dekorasyon kadar dış dekorasyon için de önem taşıyan camlar, özel olarak silinecek ve parlatılacaktır.

 

 

Tekne, Yat ve Gemi Temizliği Fiyatları

Liman araçlarının temizlik prosedürü söz konusu olduğu zaman fiyatlar, birçok etkene bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Örneğin, gemi temizliği fiyatları ebat, iç dekorasyon, yapı, temizlik durumu ve ekstra detaylar olmak üzere birçok etkene göre değişir. Bu nedenle en sağlıklı bilgi için firmamız ile iletişime geçmeniz doğru olacaktır. İlk aşamada hizmetin detayları ve kapsamı hakkında bilgi sahibi olmanız sağlanacaktır. Akabinde temizlik ihtiyacınız değerlendirilecek ve beklentileriniz kesin olarak belirgin hale gelecektir. Bu aşamada net bir fiyat tahmini yapmak mümkün olacaktır. Örneğin; araç içerisinde yer alan mobilyaların temizliğe dahil edilmesi fiyatı arttırıcı unsurlardan olacaktır. Bunun gibi birçok ayrıntı faktör, doğrudan değerlendirilmelidir. En kaliteli hizmeti en uygun fiyata almak ve üstün hijyen deneyimi yaşamak için firmamız ile iletişime geçmeniz yeterli olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir