Endüstriyel Dağcılık

Rüzgar türübünü bakım işleri

Sahne kurulum ve transmotor asımı

İç ve dış cephe cam temizliği ve montajı

Güvenlik ağı kurulumu

Köprü ışıklandırma montaj ve bakımı

Stadyum bakım ve onarımı

Skorboard montaj hizmetleri

Fabrika rafineri bakım ve onarımı

Kaya bloğu sabitleme "Yamaç örtüleme"

Dış cephe bakım ve onarım

Tabela, ekran, afiş, led montaj

Avm ve kapalı alan ışıklandırma, süsleme

Vinçsiz yük bindirme ve kaldırma hizmetleri

Çatı bakım ve onarım "Su kanalı bakımı"

 

Türkiye geneline iple erişim hizmetleri

 

Endüstriyel dağcılık, iple erişim hizmeti talebinizi belirtirken detayları iletmeniz sizlerin ve bizlerin işini kolaylaştıracaktır.Uzman ekibimiz ekipman ve malzeme sizin belirttiğiniz temizlik gereksimine göre getirmektedir.

 

ENDÜSTRİYEL DAĞCILIK - İPLE ERİŞİM

Endüstriyel dağcılık (iple erişim), günümüz toplumlarında şehirleşmenin ve şehirlerde yaşayanların sayısının hızla artmasıyla birlikte sayısı her geçen gün artan çok katlı yüksek binaların, kulelerin, alışveriş merkezlerinin, stadyumların, otellerin, hastanelerin dış cephelerinin; asansörlerin ve apartman boşluklarının erişilmesi güç bölümlerinin temizlik, tadilat ve tamirat işlerinin tırmanış ve mağaracılık teknikleri kullanılarak uzman ekiplerce uygulanan iple erişim tekniklerini ifade eder.

Endüstriyel dağcılık, çıkış noktasında her ne kadar dağcılık ve mağaracılık yer alsa da taşıdığı risk faktörleri sebebiyle bunlardan tamamen farklı malzemelerin, tekniklerin kullanılmasını; farklı uzmanlık ve tecrübelere sahip olmayı gerektirir. Kendine has ve amaca hizmet eden tekniklerin ve malzemelerin kullanılması bu mesleğin bütün dünyada saygı duyulan ve kabul edilen bir meslek olmasını sağlamıştır.

Ülkemizde bu hizmet yeterli altyapıya sahip, çalışanlarını gerekli eğitimi başarıyla tamamlamış tecrübeli kişilerden seçen kurumsal firmalar tarafından müşterilerine sunulur. Bu konuda uzman ve yeterli tecrübeye sahip firmalar riskleri en aza indirerek ya da risk faktörünü tamamen ortadan kaldırarak güvenli bir çalışma ortamı oluşturmayı öncelik olarak kabul ederler. Bu yüzden güvenilir ve deneyim sahibi firmalarla çalışmak olası kazaların ve kayıpların önüne geçer. Size ve çevrenizdekilere, temiz bir ortamdan gökyüzünü ve şehrin canlılığını izlemek kalır.

Tecrübeli kişiler tarafından sunulan endüstriyel dağcılık hizmetleri (İple erişim hizmetleri), benzer amaçlar için kullanılan iskele ve sepet sistemlerinin, vinçlerin, platformların, maliyetlerinin yüksek olması, temizlik işlerinin uzun zaman alması ve bu yöntemlerle erişilemeyen alanların kalması nedeniyle son yıllarda popülerlik kazanmış, maliyetten ve zamandan tasarruf edilmesini sağlamıştır.

Ayrıca bu sistemin kullanılması, diğer yöntemlerin aksine gündelik hayatı, iş hayatının ritmini, trafiğin akışını olumsuz etkilememekte; sistemin yüksekte kurulması ve yüksekte çalışılması nedeniyle görüntü kirliliğinin oluşmasının önüne geçmektedir.

Tulu Temizlik olarak yüksek binalarınızın, iş kulelerinizin, alışveriş merkezinizin, stadyumunuzun, otellerinizin dış cephelerinin ve ulaşılması zor kısımlarının temizliğini tecrübeli ekiplerimizle profesyonel şekilde yaparak sizler, çalışanlarınız, müşterileriniz ve ziyaretçileriniz için sağlıklı ve göze hoş gelen huzurlu ve temiz alanlar oluşturmayı amaçlıyoruz.

 

İple Erişim

Endüstriyel dağcılıkla ilgili yurt dışında kullanılan ifade “iple erişim”dir. Günümüzde çok katlı yapıların bir çoğu akıllı binalardan oluşuyor olsa da hatalar ya da farklı sebeplerle erişimin güç hatta imkansız olduğu birçok alan bulunur. Bu alanların nasıl temizleneceği sorusuna cevap olarak ortaya çıkan iple erişim, maliyetinin düşük olması, kurulum için ekstra alan (saha) kullanılmaması, klasik yöntemlere (vinç, iskele, sepet, platform) göre daha az zaman alması, diğer ekiplerin çalışmasını aksatmaması, işlem uygulanan yapıya herhangi bir zarar vermemesi ve çalışanlar için güvenli olması nedeniyle tercih edilmektedir.

Son yıllarda farklı haber kaynaklarında ve ropörtajlarda profesyonel dağcıların ve tırmanıcıların iple erişim alanında çalıştığı ve başvuranların sayısının her geçen gün arttığını okumuş olmalısınız. Profesyonellik ve deneyim gerektiren özel bir alan olduğu için birçok profesyonel dağcı bu mesleğe yönelmiş ve günümüz dünyasındaki şehirlerin ”dağları” ve “tepeleri” olarak ifade edebileceğimiz çok katlı yüksek binalarında çalışmaya başlayan dağcılar iple erişim sektörünün ihtiyaçlarını karşılamaya ve şehirlerin yüksek yapılarına temizlik, bakım, onarım hizmetleri götürmeye başlamıştır.

 

İp İle Erişim Hizmetleri

İp ile erişim hizmetlerinin iş potansiyeli çok yüksektir ve neredeyse bu hizmet alanında boşta kalmak gibi bir durum söz konusu değildir.  Bu sebeple son yıllarda iple erişim hizmetleri alanında çalışmak isteyenlerin sayısındaki artış bir hayli fazladır.

Tulu Temizlik olarak sizin ve çevrenin ihtiyaçlarını ve beklentilerini dikkate alıyor, iş makinelerinin ulaşamadığı alanlara kolay ve güvenli temizlik hizmeti sunuyoruz. Çalışanlarımız için maksimum güvenli bir çalışma ortamı sağlamayı öncelik kabul ettiğimiz için ekiplerimizi profesyonellerden oluşturuyor ve ekiplerimizi çağın en modern ekipmanlarıyla donatıyoruz.

Çalışanlarımızın denetimini uluslararası yüksekte çalışma standartlarını belirleyen IRATA (Endüstriyel İple Erişim Ticaret Birliği), ve SPRAT kuruluşları gerçekleştirmektedir. Ayrıca ekiplerimizin kullandığı tüm ekipmanlar “EN (Avrupa Normları), BS (İngiliz Standartları), UIAA” gibi uluslararası standartlara uygun ekipmanlardan oluşmaktadır.

İp ile erişim hizmetlerini sunan ağır ve tehlikeli işlerde çalışabilecek tıbbi yeterliliğine, yüksekte çalışmaya yatkın olan personellerimiz:

-6331 Sayılı İSG (İş Sağlığı ve Güvenliği) Kanunu,

-Yüksekte çalışmanın riskleri

-KDD’yi (Kişisel Koruyucu Donanımı) tanıma ve kullanma,

-Güvenli çalışma yöntemleri,

-Güvenli çalışma ortamlarının hazırlanması,

-Güvenli çalışma pratiği,

-Emniyetli çalışma pozisyonları ( İşe konumlanma ),

-Düşüş durdurucu sistemler,

-Düşüş engelleme (tasmalama) sistemleri,

-Malzeme denetlemesi, bakımı ve koruma yöntemleri,

-Makara kullanımı, mekanik avantaj ve kaldıraç sistemleri,

-Emniyet noktaları ( Ankrajlar )

-Acil tahliye, kurtarma bilgisi ve kurtarma becerisi

gibi yüksekte çalışan her personelin alması gereken yüksekte çalışma eğitimlerini almış ve İp ile Erişim Hizmetleri için gerekli olan bu eğitimleri başarıyla tamamlamıştır.

 

İple Erişim (Endüstriyel Dağcılık) Yönteminin Avantajları

- Erişilmesi çok zor alanlara kolaylıkla erişilebilir.

-Güvenlik önemleriyle ilgili sitemler hızlı bir şekilde kurulur ve sökülür.

-Binanın çevresindeki işleyiş ve yaşam olumsuz etkilemeden proje gerçekleştirilir. (trafik, diğer çalışan ekipler, hizmetler)

-İple erişim hizmeti, tecrübeye ve standartlara uygun ekipmanlara sahip ekipler tarafından sunulduğu için tamamen güvenlidir.

-Projeyi ve proje maliyetini arttıracak araçlara (vinç, iskele vb.) ihtiyaç duyulmaması maliyeti düşürür.

-Gürültü ve görüntü kirliliğine neden olmadığı için çevreye zarar vermez.

-İş sonrasında onarım, bakım gerektiren durumlar ve atık oluşmaz.

 

Endüstriyel Dağcılık Fiyatları

Endüstriyel dağcılık fiyatları konusunda Tulu temizlik olarak kullanılan klasik yöntemlerle gerçekleşen projelerin maliyetlerinin çok altında hizmet sunacağımızı garanti ediyoruz.

Aşağıda yer alan hizmetlerle ilgili endüstriyel dağcılık fiyatları ve  bu hizmetlerin ayrıntılarıyla ilgili bilgi almak için sitemiz üzerin Online Temizlik Talebi oluşturabilir ya da iletişim bilgilerimizde yer alan telefon numaralarımızdan bize ulaşabilirsiniz.

Tulu Temizlik olarak sunduğumuz hizmetler:

İç ve dış cephe cam temizlik hizmetleri,

Stadyum çatılarının temizlik ve bakım hizmetlerii,

Alışveriş Merkezleri (AVM) iç ve dış temizlik işleri,

Türbin gövdesi içerisine akan yağ temizliği,

Yangın sonrası bakım hizmeti

Tulu Temizlik olarak ülkemizde yaşanan ölümlü iş kazalarının %65’inin, yani üçte ikisinin, “yüksekten düşme” sonucu gerçekleştiğinin bilinciyle hareket ediyor; iş sağlığı ve güvenliğini ilk önceliğimiz olarak kabul ederek çalışıyoruz.

Tecrübeli saha ekibimizle, çalışanlarımızla, yönetici kadromuzla; sizlere -siz değerli müşterilerimizin- memnuniyetini ön planda tutan, uluslararası standartlara uygun, güvenilir, daha iyi hizmet verebilmek için sürekli yenilenen, gelişen ve endüstriyel dağcılık fiyatları konusunda bütçenize uygun çözümler üretmeyi amaçlıyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir