İbadathane Temizliği

Cami halı temizliği

Cami cam temizliği

Avize temizliği

Trabzan temizliği

Cami duvar temizliği,

Cami kapı temizliği

Kuru vakum (tozların elimine edilmesi için)

Islak vakum

 

Cami temizliği talebinizi belirtirken detayları iletmeniz sizlerin ve bizlerin işini kolaylaştıracaktır.Uzman ekibimiz ekipman ve malzeme sizin belirttiğiniz temizlik gereksimine göre getirmektedir.

 

Cami Temizliği

İbadethanelerin her zaman temiz olması hem yapılan ibadetin yerine doğru bir şekilde getirilmesi hem de ibadet etmeye gelecek olan kişilerin rahatlıkla ibadetlerini yapabilmeleri için çok büyük önem arz eder. Bu yüzden cami temizliğinin dikkat gerektiren ve belirli aralıklarla yapılması gereken bir işlem olduğunu söyleyebiliriz. Camii temizliği yapılacağı sırada bu alanda hizmet vermekte olan profesyonel temizlik firmalarından destek alınabilir.

Camiye girileceği sırada ilk olarak ayakkabılar çıkarılır ve kişiler çoraplarıyla caminin içerisine girer. Caminin temiz olmaması durumunda ise gelen kişiler birçok problem yaşayabilir. Tulutemizlik olarak camilerin temizlenmesi noktasında en profesyonel şekilde hizmet veren firmalar arasında yer aldığımız için temizlik işlemlerinin sonrasında herhangi bir sorun meydana gelmeden ibadete devam edilebilmektedir.

Cami ve ibadethanelerin temizlikleri belirli aralıklar düzenli olarak yapılması gerekmektedir. Özellikle her mevsim yapılması gerekirken özellikle yaz aylarında temizliğe daha fazla dikkat edilmesi gerekebilir. Çünkü yaz aylarında hava sıcak olduğu için mikroplar daha hızlı bir şekilde üreyerek yayılabilmektedir. Bu tarz bir sorun meydana gelmemesi için halıların, camların, pencerelerin ve ortak kullanım alanlarının temizliği sorunsuz bir şekilde yerine getirilmelidir.

Camii Temizliği Yapılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

İbadethane temizliği yapılacağı sırada dikkat edilmesi gereken birçok nokta bulunmaktadır. Bu evrede problem yaşanmaması için mutlaka profesyonel şekilde hizmet vermekte olan firmalardan destek alınması gerekir. Aksi takdirde ise yapılan temizliğin kalıcı bir temizlik olmayacağını ve istenilen verimin tam olarak alınamayacağını görebilirsiniz. Özellikle temizlenmeyen yerler kalması tekrar baştan temizlik gerektirebilmektedir.

Camilerin temizlenmesi sırasında özellikle halıların en doğru yöntem kullanılarak dezenfekte edilmesi ve tamamen temizlenmesi gerekmektedir. Halılarda namaz, dua gibi ibadetler yapıldığı için eğer temizleme işlemleri düzenli bir şekilde yerine getirilmezse kalıcı kirler oluşacağı için sonrasında temizlemek daha zor bir hal alabilmektedir. Cami temizliği yapılacağı sırada bu yüzden firma olarak her zaman en doğru dezenfekte etme yöntemlerini kullanarak halıların tamamen temizlenmesine yardımcı oluyoruz.

Camilerin temizlenmesi sırasında bir diğer önemli noktalardan birisi ise; abdesthanelerin doğru bir şekilde temizlenmesidir. Abdesthanelerde sürekli abdest alındığı için mikroplar birikebilir ve bu durum hem caminin temizliğini hem de ibadet edecek olan kişilerin sağlığını olumsuz etkileyebilir. Abdesthaneler doğru ekipmanla temizlenmediği takdirde mikropların daha fazla üremesi de mümkündür. Bu yüzden abdesthane temizliğini de mutlaka bu alanda profesyonel olan kişilerle firmaların üstlenmesi gerekir.

İbadethane temizliği sırasında en önemli olan faktörlerden birisi ise; kullanılan ekipmanlardır. Eğer tercih edilen ekipmanlar bu işlem için uygun olan ekipmanlar değilse temizlik doğru bir şekilde yerine getirilemeyecektir. Bazı firmalar ekipman tercihlerini içerisinde aşırı kimyasal bulunan veya merdiven altı diyebileceğimiz kalitesiz ekipmanlardan yana yapmaktadır. Bu tarz bir ekipman tercih edilmesi ibadete veya camileri ziyarete gelecek olan kişilerde alerjik reaksiyonlar görülmesine sebep olabilmektedir. Bu yüzden tercih edilen markalar mutlaka bilinen ve kaliteli markaların olması gerekir.

Cami temizlenmesi evresinde bir firmadan destek almak isteyenler bu noktada mutlaka en profesyonel şekilde hizmet veren firmalardan destek almaya özen göstermesi gerekir.

Kutsal mekanların temizliğinin güvenilir şekilde yapılması için çalışılacak olan firmanın da güvenilir olması ve daha önce bu noktada deneyimli olması gerekmektedir. Tulutemizlik.com olarak daha önce cami temizleme alanında deneyimlerimiz bulunduğu için bu noktada profesyonel şekilde hizmet sunmaya her zaman özen gösteriyoruz. Firmamız gün içerisinde birçok insanın camilerde ibadet ettiğini göz önünde bulundurarak bunun hassaslığında temizlemeye dikkat etmektedir.

Cami Avizesi Nasıl Temizlenir?

Camilerde yer alan en önemli eşyaların arasında avizeler ilk sıralarda yer almaktadır. Bazı camilerde yeni avizeler kullanılırken bazı camilerde eski model avizelerin yer almakta olduğunu görebiliyoruz. Eski ve tarihi camilerde ağırlıklı olarak Osmanlı İmparatorluğu  döneminden kalma avizeler yer almaktadır. Osmanlı döneminden kalma avizelere bakıldığı zaman ağırlıklı olarak kandil benzeri avizeler olduğu görülür. Kristal şeklinde de yapılan bu avizelerin ise temizliği son derece zorlu ve dikkatli bir şekilde yapılması gerekmektedir.

Cami temizliği sırasında en önemli noktalardan birisi olan avize temizliği firmamız tarafından dikkatli bir şekilde yapılmaktadır. Bu yüzden avizeler tam olarak temizlenirken herhangi bir hasar veya bozulma şeklinde durumların meydana gelmesi mümkün değildir.

Cami Temizliği Düzenli Bir Şekilde Yapılmazsa Ne Olur?

Camilerin detaylı temizliğinin belirli aralıklarla yüzeysel temizliğinin ise her gün yapılması gerekmektedir. Camiler düzenli bir şekilde temizlenmediği takdirde birçok sorun oluşma ihtimali bulunuyor. İlk başlarda her ne kadar bu sorunlar belli olmasa da birkaç gün sonra camide rahatsız edici kokular oluşma ve tozlanma gibi sıkıntılar meydana gelebilir. Bu durum ibadete gelen kişilerin rahatsız olmasına sebep olacağından dolayı birçok şikayette gelebilmektedir.

Camilere gün içerisinde yüzlerce kişi gelebiliyor. Hatta büyük ve tarihi camilere binlerce kişinin geldiği görülebilmektedir. Her gün bu kadar kişinin uğrak bir yeri olan camilerin kirlenmesi diğer yerlere göre daha hızlı olur ve kirlendiği zaman çeşitli bulaşıcı hastalıklara sebebiyet verebilir. Camiye gelecek olan kişilerin rahatsız olmaması ve zaman içerisinde sağlık problemleri meydana gelmemesi için mutlaka temizliğine dikkat edilmesi gerekir. Aksi takdirde belirttiğimiz gibi cemaatten çok fazla şikayet gelmeye başlayacak ve zaman içerisinde camiye gelen kişilerin sayısında da büyük bir azalma görülebilir.

Cami temizliği bir yandan da caminin tadilat gerektirmeden uzun süre kullanılması için önemlidir. Camiler düzenli bir şekilde temizlenmediği takdirde bir süre sonra yapısal bozukluklar oluşmaya başlayacaktır. Gerek avizelerinde gerekse merdiven, abdesthane gibi alanlarında oluşan kirler çürümelere sebep olabilir. Bu da caminin sürekli tadilata alınmasına ve uzun süre kullanılamamasına sebep olacaktır.

Cami Temizleyecek Firma Seçimi

Cami temizletilmesi sırasında mutlaka bu alanda profesyonel ve deneyimli firmaların tercih edilmesi gerekmektedir. Aksi takdirde birbirinden farklı problemler karşınıza çıkabileceği gibi belirttiğimiz gibi yanlış ürünler kullanımından dolayı alerjen sağlık sorunları meydana gelebilmektedir. Firma olarak daha önce birçok caminin temizletilmesinde görev aldığımız için bu noktada deneyimli çalışanlara sahibiz. Kullandığımız ekipmanlar ise bilinen ve her zaman tercih edilen ekipmanlar olduğu için temizlik sırasında hiçbir problem oluşmamaktadır.

Cami ve ibadethanelerin temizlenmesi için güvenilir bir firma arayışında olan kişiler bu noktada firmamızla iletişime geçebilir. Çalışanlarımız sizlere detaylı bilgi vererek caminin temizlenmesi sırasında en iyi şekilde hizmet vermeye özen gösterecektir.