istanbul apartman temizligi

Tüm binanın merdiven ve trabzanların tamamında toz alma işlemi yapılmaktadır. 

Temizlik esnasında kullanmış olduğumuz tüm kimyasal temizleme ürünleri, genel temizlik ürünleri kategorisinde yer alıyor olup  çevreye ve insana zarar verici özelliği minimum seviyededir

Merdiven temizliği hizmetinde asansör içleri ve daire kapı önleri de temizlenmektedir

Dairelerin kapı pervazları da hizmet dahilinde silinme işlemi gerçekleştirilmektedir

Aparmanın dış kısmında yer alan kapı, korkuluklar gibi bölümlerde hizmet dahilinde olup temizleme işlemleri yapılmaktadır

Apartman girişinde çokça yer alan reklam içerikli yapıştırılmış ilanlar özel olarak jiletlerle temizlenerek kapı ve camlara zarar verilmeden arındırılmaktadır

Apartman içerisinde yer alan ve en çok reklam ürünlerinin bırakıldığı veya yapıştırıldığı, posta kutuları, su sayaçları, doğal gaz kutuları ve elektrik panoların gerekli titizlik ile temizlenmektedir

Apartman içerisinde yer alan özellikle tavan kısımlarındaki örümcek ağları da temizleme hizmeti dahilindedir

Son olarak bina önünde yer alan çöp kutularında ki çöplerde atılmaktadır

Apartman merdiven temizliği sonrasında apartman içerisinin güzel kokması için özel parfüm kullanılmaktadır

 

Apartman temizliği talebinizi belirtirken detayları iletmeniz sizlerin ve bizlerin işini kolaylaştıracaktır.Uzman ekibimiz ekipman ve malzeme sizin belirttiğiniz temizlik gereksimine göre getirmektedir.

 

Apartman Temizliği

Temizlik ve hijyen, sağlık ve estetik bilincinin iyice geliştiği son yıllarda daha da çok ön plana çıkmaktadır. Söz konusu apartmanlar olunca da temizlik konusu önem kazanır. Bir apartmana girince genel görünüm ve temizlik algısı, ilgili mekânın yaşam kalitesini ciddi manada etkiler. Bu nedenle apartmanlar, binalar, iş merkezleri, hastaneler ve okullar gibi toplu yaşam alanlarının da periyodik olarak temizlenmesi gerekir. Günümüzde ise bu konuda hizmet veren birçok büyük veya küçük temizlik firması mevcuttur. Apartman yöneticileri veya sorumlu kişiler, bu şirketler ile anlaşarak periyodik olarak apartman temizliği hizmeti alabilirler. Temizlik firmalarında apartmanın büyüklüğüne ve genel yapısına göre farklı amaçlar ile oluşturulmuş birçok seçenek vardır. Tulu Temizlik olarak biz de apartman temizliği adına ihtiyaç duyduğunuz tüm hizmetleri siz değerli müşterilerimize sunuyoruz.

Apartman Temizliği Neden Yapılmalıdır?

Temizlik, insan sağlığının korunması için kritik bir öneme sahiptir. Nasıl ki iç yaşam alanlarının temiz ve hijyenik olması gerekiyorsa, apartman temizliği de bir o kadar önemlidir. Çünkü periyodik olarak temizlenmeyen ve özel kimyasallar ile dezenfekte edilmeyen apartmanlarda veya binalarda çok büyük ihtimalle böcek vb. istenmeyen canlılar türeyecektir. Çünkü düzgünce temizlenmeyen binalar, bu tür canlılar için ciddi bir yaşam alanı oluşturur. Bu da zamanla istenmeyen canlıların zamanla evlere gireceği anlamına gelir. Bununla birlikte apartman ve bina temizliği için ferahlık algısı da son derece önemlidir. Periyodik olarak temizlik işlemi uygulanan binaların genel havası çok daha ferahtır. Ayrıca zemin temizliği de hem estetik hem de hijyen açısından son derece önemlidir.

Temizlik ve hijyen konularının yanında apartmanların değeri için de temizlik önemli bir etkendir. Çünkü periyodik olarak temizlenmeyen apartmanların iç tasarımı zamanla olduğundan çok daha eski ve yıpranmış bir görünümün ortaya çıkmasına neden olur. Bu ilk bakışta yeni bir yapı bile olsa apartmanın eski olduğu hissiyatını oluşturur. Bu da apartmanların değer kaybına uğramasına neden olur. Aynı durum apartman veya bina içerisindeki demirbaşlar için de geçerlidir. Örneğin profesyonelce yapılan bir temizlik işleminde alüminyum malzemeden imal edilen merdiven korkuluklarının ve asansör kapılarının parlaklığını koruması için özel kimyasallar kullanılır. Bu da apartmanlara değer katan önemli etkenler olarak kendisini gösterir. Tulu Temizlik olarak yaşam alanınızın giriş noktası olan apartmanlar için son derece etkin çözümler sunuyoruz.

Apartman ve Bina Temizliği Nasıl Yapılır?

Etkili ve doğru bir apartman temizliği için mutlaka eğitimli ve alanında uzman bir ekip gerekir. Çünkü profesyonelce yapılan apartman temizliğinde son teknoloji temizlik aletlerinden faydalanılır. Bu aletlerin kullanımı da uzmanlık gerektirir. Bununla birlikte temizlik ve dezenfekte işlemlerinin etkili olabilmesi için farklı amaçlarla kullanılan birçok kimyasal bulunur. Temizlik işleminde kullanılan bu kimyasallar da yine profesyonel bilgi gerektirir. Bu ekipmanların ve kimyasalların ne şekilde kullanılacağı da uzman ekip tarafından belirlenir.

Apartman temizliğindeki en önemli nokta temizliğin yapılma sıklığıdır. Apartmanın büyüklüğü, zemin çeşidi, yaşayan toplam insan sayısı ve hatta ilgili bölgenin iklimi bile temizlik sıklığı üzerinde önemli bir etkendir. Bu konuda ise temizlik şirketinin geçmiş tecrübeleri ön plana çıkar. Yapılacak olan iyi bir temizlik programı ile apartmana ait merdivenler, camlar, asansör, bahçe, sığınak ve depo gibi alanlar titizlikle temizlenir. Bu temizlik ise genel olarak 3 aşamalıdır. İlk aşamada binanın baştan aşağı irili ufaklı çöplerden arındırılması ve süpürülmesi sağlanır. İkinci aşamada kaba çöplerden arındırılan zemin, özel kimyasallar ve ekipmanlar eşliğinde silinir. İşlemin son aşamasında ise korkuluk demirleri, asansör, bina camları –varsa aynalar ve pano- ile merdiven köşeleri gibi alanların detaylıca temizlenmesi sağlanır. Tulu Temizlik olarak biz de müşterilerimizin tüm gereksinimlerine çözüm sunabilmek adına bina ve apartman temizliği adına gerekli olan profesyonel hizmetlerin tamamını sunuyoruz.

Apartman Temizliği Fiyatları

Daha temiz bir apartman için profesyonel yardım almak isteyen apartman veya bina yöneticilerinin ilk dikkatini çeken nokta, hizmet alınabilecek birçok firmanın olduğudur. Alınacak olan hizmetin fiyatı da firmalar arasında farklılık gösterebilir. Elbette bu hususta ön plana çıkan nokta ise kaliteli bir temizlik hizmetini en uygun fiyatlar ile almaktır. Tulu Temizlik olarak apartman ve bina temizlik hizmetleri için sunmuş olduğumuz çözümlerde daima kaliteyi uygun fiyatlar ile siz değerli müşterilerimize ulaştırıyoruz. Fiyatlarımızın uygun olmasının yanında uzman kadromuz ve müşteri memnuniyetini ön plana çıkaran hizmet anlayışımız ile de ödediğiniz ücretin tam karşılığını alacağınızı taahhüt ediyoruz. Apartman ve bina temizliği için sunmuş olduğumuz hizmetler ve bu hizmetlere dair detaylı fiyatlar için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İstanbul Apartman Temizliği Hizmeti

Özellikle İstanbul gibi büyük bir şehirde konumlanan apartmanlar ve binalar için profesyonel temizlik hizmeti alınması son derece önemlidir. Bu büyük metropolün temizlik ihtiyacının karşılanabilmesi için de hizmet veren onlarca firma vardır. Önemli olan konu ise temizlik işlemi için tercih edilecek firmanın profesyonel ve güvenilir olmasıdır. Tulu Temizlik olarak sunmuş olduğumuz hizmetlerin tamamında öncelikle müşteri memnuniyetinin sağlanmış olması şartını gözetiyoruz. İstanbul’un her bölgesinde hizmet veren firmamız ve hizmetleri hakkında detaylı bilgi almak için bizlere iletişim numaralarımızdan ulaşabilir veya web sitemiz üzerindeki “Online Temizlik Talebi” formunu doldurabilirsiniz.

Apartman Temizliği Sözleşmesi Nedir?

Tarafların karşılıklı olarak anlaşma sağladığı diğer hizmetlerde olduğu gibi apartman ve bina temizliği hizmet alımlarında da şirketler ile apartman/bina yönetimleri arasında bir sözleşme imzalanması gerekir. Bu sözleşmenin amacı ise temizlik işleminin hangi aralıklar ile yapılacağını, hangi hizmetleri kapsayacağını ve talep edilen hizmetlerin toplam maliyetinin ne olacağının kâğıt üzerinde de belirlenmesidir. Böylece her iki tarafın da imzalayacağı bu sözleşme sayesinde alınacak hizmetin ve karşılığında ödenecek olan ücretin kesinleştirilmesi sağlanır. Bu sözleşmeler elbette belirli bir süre için yapılır. Sözleşme, bir defaya mahsus alınan temizlik hizmeti için düzenlenebileceği gibi 1 ay, 6 ay, 1 yıl gibi geniş aralıklara da yayılabilir. Sözleşmenin devam ettiği zaman zarfında ise apartman veya bina yönetimi genellikle firma ile ilişiği kesemez. İkili anlaşma yapılmadığı sürece temizlik firması da apartman veya bina temizlik hizmetine keyfi olarak son veremez. Bu gibi durumlarda her iki tarafın da mağduriyet yaşamaması için resmi statüye sahip bir belge edinilmiş olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir